Beriete vaše online súkromie vážne?

Problém je v tom, že zlí herci vedia a spoliehajú sa na túto skutočnosť, a to je dôvod, prečo sa od roku 2013 do roku 2017 zaznamenali prípady krádeží identity . Obete týchto prípadov často trpia stratou povesti alebo finančných ťažkostí.
 
ochrana
 
1. Dajte si pozor na poskytovateľov internetových služieb
Nemusíte si to byť vedomí, ale váš ISP už môže vedieť všetko o vašich online vyhľadávaniach.
 
Zakaždým, keď hľadáte niečo online, váš prehliadač odošle dotaz na server DNS. Skôr ako dotaz dosiahne server DNS, musí najprv prejsť cez vášho ISP. Netreba dodávať, že váš ISP môže ľahko čítať a monitorovať tieto dotazy, čo mu dáva okno do vašej online aktivity.
 
 
2. Posilniť a chrániť vaše prihlasovacie údaje
Jedna vec, ktorú väčšina ľudí považuje za samozrejmosť, sú prihlasovacie údaje, ktoré používajú na prístup k mnohým online kontám. Vaše užívateľské meno a heslo sú jedinými vecami, ktoré bránia tomu, aby sa vaše informácie a privilégiá dostali do nesprávnych rúk. Preto je dôležité, aby boli čo najsilnejšie.
 
Vyberte si silné používateľské meno, ktoré je jednoduché a ľahko zapamätateľné, ale nedá sa jednoducho prepojiť s vašou identitou. To má zabrániť hackerom správne uhádnuť vaše užívateľské meno na základe vášho mena, veku alebo dátumu narodenia. Boli by ste prekvapení, aké hlúpe hackeri nájdu tieto informácie. Nikdy nepoužívajte svoje číslo sociálneho poistenia ako svoje používateľské meno.
 
 
3. Skontrolujte WiFi, ktoré používate
Už ste niekedy počuli o útoku KRACK ? Je to dôkaz kybernetického útoku, ktorý sa realizuje infiltráciou vášho WiFi pripojenia. Hacker potom môže ukradnúť informácie, ako napríklad údaje o prehliadaní, osobné údaje a dokonca aj obsah textových správ.
 
bezpečnost

Problém je, že ani WPA2 šifrovanie nemôže zastaviť. To je dôvod, prečo Aliancia WiFi začala vývoj WPA3, ktorú oficiálne predstavila tento rok v lete.
 
 
4. Sledujte prehliadač
Ak si prečítate podmienky používania a zásady ochrany osobných údajov vo svojom prehliadači, možno zistíte, že skutočne sledujú vaše online aktivity. Tieto informácie potom predávajú reklamným spoločnostiam, ktoré používajú metódy, ako je napríklad analýza, na vytvorenie profilu pre každého používateľa. Tieto informácie sa potom používajú na vytvorenie týchto nepríjemných zacielených reklám.
 
5. Použite vlastný vyhľadávací nástroj
Prezentovať riziká podobné populárnym prehliadačom sú vyhľadávače mnoho ľudí používa. Väčšina spoločností prehliadača tiež produkuje vlastný vyhľadávač, ktorý – podobne ako prehliadač – sleduje aj vaše online vyhľadávania. Tieto vyhľadávania potom možno sledovať až k vašej osobnej totožnosti ich prepojením s počítačom, účtom alebo adresou IP.
 
6. Nainštalujte VPN
Čo je to VPN a prečo ju odporúčam?
 
VPN (virtuálna súkromná sieť) je typ softvéru, ktorý chráni vaše prehliadanie internetu šifrovaním vašich online údajov a skrývaním vašej skutočnej adresy IP.