Londýn

Kozmopolitné mesto, kde pocítite väčšinou veľmi otvorený prístup k obyvateľom a návštevníkom. Môžete si tu pochutnať na jedlách z rôznych kútov sveta, ale máte možnosť navštíviť  tiež slávne londýnske bary. Centrum mesta si turisti môžu pohodlne prehliadnuť zo strechy autobusu. Avšak aj Londýn má svoje temné stránky. Náklady na život sú tu  veľmi vysoké. Sieť mestskej hromadne dopravy je síce rozsiahla, ale metro je v podstate permanentne preplnené a jazda autobusom sa len málokedy obíde bez meškania. Mnohí obyvatelia sa sťahujú za lacnejším bývaním na predmestie, a musia tak za prácou dochádzať.

tower bridge

Klíma v Londýne je mierna a ani v zime nedochádza k výrazným teplotným výkyvom. Teploty pod nulou a sneh nemávajú dlhé trvanie, v januári je v priemere okolo 5 stupňov. V letných mesiacoch dosahujú teploty okolo 23 stupňov. Počasie je nestále a môže sa meniť zo dňa na deň. Prehánky vás prekvapia kedykoľvek v priebehu celého roka. Odporúča sa pribaliť na cestu nepremokavé oblečenie.
Na prehliadku Londýna si vyhraďte dosť času. Aby ste si mesto prijemne užili, zamerajte sa len na niekoľko kľúčových oblastí a pamiatok. Je plný prekvapení, pestrý. Nikdy neviete, čo vás čaká za najbližším rohom- sú to gotické ornamenty zdobiace viktoriánske kancelárske budovy, úzka ulička odolávajúca prestavbám, či zaujímavý podnik. Toto mesto má čo ponúknuť aj tým najnáročnejším.

big ben

Či už ste priaznivci opery, divadla, klubov, či útulných barov v Londýne sa rozhodne nebudete nudiť. Londýnske divadlá uvádzajúce komédie, muzikály a drámy sa prevažne sústredia vo štvrti West End. Je to napríklad National Theatre, Young Vic, Old Vic. Okrem divadiel vo West Ende sú desiatky dobrých divadiel na predmestí. V letnej sezóne sú obľúbené aj predstavenia pod šírym nebom.
Londýn je mesto večierkov. Sú tu stovky barov a klubov s pestrou hudobnou ponukou. Centrom nočného života je štvrť Soho, vyskúšajte napríklad Bar Soho či podnik Guanabara, bar a reštaurácia v brazílskom štýle alebo Madame JoJos, podnik, ktorý usporadúva pravidelné klubové večery.