Porušenie ochrany osobných údajov: Vzorový prípad

Povedala, že spoločnosť nerealizovala porušenie údajov vážne a že musela zapojiť políciu. EE sa "úprimne ospravedlnila" pani Bonafedeovej a povedala, že zamestnanec už nepracoval v spoločnosti.

zabezpečení
 
Pani Bonafedeová z Londýna uviedla, že program BBC Victoria Derbyshire sa prvýkrát spojil s EE vo februári roku 2018, keď jej telefón náhle prestane pracovať.
 
Po piatich dňoch bez signálu jej bolo povedané, že niekto navštívil obchod EE, požiadal o novú SIM kartu a zmenil účet na nové slúchadlo.
 
Keď manažér call centra prečítal novú adresu zapísanú v systéme, rozpoznala ju ako jej bývalého partnera – ktorý pracoval na jednom z obchodných domov High Street spoločnosti.
 
Mohla to znamenať, že všetky texty a hovory, ktoré sa jej dali počas tohto obdobia, by k nemu prišli.
 
"Agentka sa vôbec nezdala," povedala.
 
"Chcel som stále hovoriť s manažérom, ktorý by mi dal konkrétnejšie informácie a vždy mi bolo povedané, že nikto nie je k dispozícii."
 
"Nekonečné" texty
Pani Bonafede nevie, prečo jej bývalý partner chcel získať prístup k jej údajom o účte, ale myslí si, že to možno súviselo s úradnými dokumentmi, na ktoré sa uchádza.
 
Povedala, že muž zavolal a napísal jej "nekonečné časy" v snahe presvedčiť ju, aby stiahla sťažnosť a pri svojej novej relácii sa pri viacerých príležitostiach objavila bez ohlásenia so svojimi priateľmi.
 
"Bol to naozaj strašný a musel som ísť na políciu a povedať im, čo sa deje," povedala.
 
"Opýtali sa ma opakovane, čo EE robí o všetkom, a ja som len musel povedať, 'vlastne, nemám potuchy, pretože ma neustále aktualizovať'.
 
"Jediný spôsob, ako by mohol vedieť o mojej novej adrese, bol cez porušenie údajov, pretože sme sa pred tým rozišli."

internet
 
Bývalá partnerka pani Bonafede bola nakoniec zatknutá a predtým, ako kontakt skončil, obvinili polícia.
 
Napriek tomu, že dostala záruky, že EE by vyšetrila, povedala, že to nebolo, kým sa začala verejne tweeting o probléme, že spoločnosť začala brať to vážne.
 
"Strávil som nespočetné hodiny na policajnej stanici a stratil som dni v práci," povedala. "Mal prístup ku všetkému: môj sortiment, môj účet, fotokópiu mojej vodičskej licencie.
 
"Mne ma ohrozilo a cítim, že všetci zákazníci by mali vedieť, ako zle bude niečo také zvládnuť, ak dôjde k porušeniu údajov na ich účte.
 
"Bolo to úplné porušenie dôvery, neverím tomu, akým spôsobom spracúvali moje dáta."