Ready made s.r.o.: Pre tých, čo chcú podnikať rýchlejšie

Ak chcú podnikatelia rozbehnúť svoj biznis plán, a povedzme aj v tom väčšom meradle, musia to spraviť so svojou firmou, ktorú si teda musia založiť, alebo kúpiť. A v takom prípade môžu kontaktovať predaj ready made sro a ponuky, ktoré sa zaoberajú predajom najčastejšej obchodnej formy- teda predajom spoločností s ručením obmedzeným. Tie môžu byť novozaložené a vytvorené za účelom predaja, alebo naopak môže ísť o tie, čo za sebou majú podnikateľskú a ekonomickú históriu.

Povedzme, že máte záujem kúpiť „ready made“ spoločnosť, teda tú, čo bola vytvorená za účelom predaja a v podstate preto žiadnu obchodnú históriu nemá. Kúpiť pripravenú spoločnosť je vždy rýchlejšie, než zakladať vlastnú firmu.

Podnikateľ, schody

Obzvlášť je to odporučené riešenie pre všetkých podnikateľov a nimi videnú príležitosť, pri ktorej je čas dôležitým faktorom. Teda pre tých, čo chcú rozbehnúť biznis s eseročkou v čo najkratšom čase a na nič zbytočne nečakať. To teda znamená, že sa jednoducho potrebujú vyhnúť zdĺhavým úkonom, ktoré so sebou prináša zakladanie firmy a jej zápis do OR. Ide o hlavne o administratívne úkony, ktoré sú pri zakladaní nevyhnutné, o podávanie návrhov, o čakaní na ich schválenie, o behaní po úradoch a pritom všetkom je tu ešte šanca, že zakladateľ pri týchto postupoch môže pochybiť.

Pripravený podnikateľ

Tým sa teda dostávame aj k ďalšej kategórii potenciálnych záujemcov o kúpu pripravenej ready made spoločnosti, teda k začínajúcim podnikateľom, ktorí si chcú tieto náležité úkony čo možno najviac zjednodušiť a tiež- začať podnikať v čo najkratšom čase.

Všeobecne sa vraví o tom, že kúpa hotovej firmy vyjde záujemcu drahšie, než zakladanie vlastnej firmy od základov.

  • Tu sa však hodí poukázať na fakt, že pri založených spoločnostiach s ručením obmedzeným na predaj býva väčšinou splatené aj základné imanie, a to v minimálnej výške 5 000 eur.