Výkonné led panely rôznych tvarov.

Súčasné led osvetlenie je nielen úsporné, ale aj veľmi rozmanité. Žiarovky produkujúce rôzne teploty svetla alebo moderné led pásy dokážu oživiť svojim svetlom každý priestor, v ktorom ponúkajú svoje svetlo. Špecifické postavenie medzi týmito modernými zdrojmi svetla majú led panely, ktoré ponúkajú pri osvetľovaní interiérov veľmi zaujímavé vlastnosti.

Led panely sú určené na umiestnenie v stropných podhľadoch a sadrokartónových znížených stropoch. Sú na to predurčené svojimi estetickými okrajmi z hliníka alebo kvalitného plastu, takže splývajú so stropnou konštrukciou, z ktorej potom vnímame iba plošne vychádzajúce svetlo. A práve rozptýlené svetlo je vyžarované z čipov v led paneloch pod uhlom 150o a vernosť podania farieb je CRI>80, čo je nadštandardná kvalita svetla. Vyžarované svetlo je oproti bodovým žiarovkám veľmi príjemné a neoslepuje oči, aj keď sa na rozsvietený led panel pozriete.

led osvetlenie

Okrem tejto výhody sú led panely vyhľadávané a obľúbené aj vďaka svojej úzkej konštrukcii, ktorá im umožňuje pohodlné umiestnenie do stropných podhľadov. Úplne im k tomu postačuje 10 cm a pohodlne sa umiestnia do vzniknutého otvoru a my vidíme iba príjemné šíriace sa svetlo.

Led panely majú rôzne tvary, takže interiéroví dizajnéri si majú z čoho vyberať. Okrem vstavaných led panelov sú v ponuke aj led panely závesné alebo prisadené, takže sú vhodné do všetkých typov stropných konštrukcií. A ich inštalácia je veľmi jednoduchá, takže to zvládnu aj amatéri, ktorí s tým nemajú žiadne skúsenosti.

led panel

Ak sa rozhodujete medzi žiarovkami alebo panelmi, tak by ste mali vedieť, že led panely sa vyznačujú vo všeobecnosti väčším výkonom, takže sú v miestnosti hlavným zdrojom osvetlenia. No a rovnako ako žiarovky si už aj dnes môžete vyberať panel podľa teploty vydávaného svetla, takže ich môžete použiť do relaxačných alebo pracovných priestorov.