Zima a s ňou spojená dilema: Ako obliecť svoje dieťa?

Rodičia, ktorí majú malé deti s príchodom zimných mesiacov určite myslia na množstvo vecí a vieme, že sa budú musieť „buchnúť po vačku“. Dôvodom nie je len Mikuláš, Vianoce, čiže sviatky a s nimi spojené parádne darčeky, ale predovšetkým nutnosť obliecť dieťa na zimu.
Kedysi dávnejšie tento problém predstavoval jedno overené riešenie. Naobliekať dieťa ako cibuľu a bolo vybavené.
Lenže v súčasnosti sa hľadí takisto na štýl, ale predovšetkým na kvalitu látky, respektíve „vrstvenie“ zostáva out a v kurze je výber estetického, no zároveň efektívneho oblečenia. Povedané výstižnejšie- uprednostniť kvalitu pred kvantitou.

Malé dievča, zimné oblečenie, sneh

  • Je dôležité, aby konkrétna látka dokázala udržať teplo.

Samozrejme treba myslieť aj na spoľahlivú obuv, a tu sú víťazom detské snehule, ktoré udržia nohy po celý čas v teple, avšak zároveň ide o vizuálne sympatický a podarený prvok.
Ale vráťme sa späť k oblečeniu a k téme „vrstvenie“. To, že budú deti naobliekané ako snehuliaci im uberá možnosť zdravého pohybu, pričom tento spôsob obliekania dokonca nemusí spĺňať ani taký efekt z hľadiska tepla, ako keď vsadíme na vhodnú látku. Doporučenou voľbou sú v tomto smere materiály ako bavlna, vlna alebokonope.

  • Na rozdiel od umeliny poskytujú požadovanú izoláciu tepla, čo dieťa ocení najmä v prípade, ak sa cez zimný deň zdrží vonku o niečo dlhšie.

Chlapec v snehu
Samozrejme vrstvenie v istej miere potrebné bolo, je a potrebné bude. Záleží to aj od počasia, no akýmsi základom je disponovať najmä spoľahlivým vrchným odevom. Takisto je vhodné disponovať vrstvou „navyše“, ktorá sa dá dať hocikedy ľahko dole v prípade, ak nízke teploty počas obeda vyskočia na sympatické plusové hodnoty.

  • Faktorom zateplenia je v podstatnej miere tiež pohyb. Ak sa dieťa celý čas šantí a behá, tým pádom sa zahrieva a ľahko „zhoditeľný“ prvok je v takom prípade určite vítanou voľbou.