Nezařazené

Nebráňte sa a starajte sa

Možno vám už príde trápne, ako sa dookola omieľa len bezpečnosť ľudí okolo vás. Ono to však nie je úplne márne, aj keď vám to tak možno teraz príde. Verte tomu, že aj keď vám to príde zbytočné, nakoniec zistíte, že ste na to mali brať ohľad. Pretože nič nie je zbytočné, hlavne vtedy, keď sa to týka vašej bezpečnosti alebo bezpečnosti vašich detí. To je asi každému jasné, že práve toto je prvoradé a nič iné. Keď má človek dieťa, veľmi rýchlo prehodnotí všetko, čo si dovtedy myslel. Možno si myslíte, že dieťa vám život na ruby neobráti, ale mýlite sa. Každému človeku dieťa proste zmení život. Dokonca aj vtedy, keď to nechce.

schodiště

Pamätám si, že keď som bola tehotná, myslela som si, že dva týždne po pôrode už budem ruka hore a všetko bude fajn. Plánovala som, že pôjdem hneď po polroku do práce, pretože doma sa budem priam enormne nudiť. Mamina mi hovorila, že to uvidím až potom. A mala pravdu. Nerozumiem, ako som mohla byť taká naivná. Veď to bolo priam hlúpe, že som si myslela, že ma niečo takéto nezbaví mojej podstaty. Moje srdce sa možno rozšírilo, no už som viac nebola tou bezstarostnou ženou. Stala som sa úzkostlivou matkou, ktorá sleduje každý krok svojho dieťaťa a za najdôležitejšie považuje zabradlie na schody.

zábradlí

Práve preto hovorím, že to ľudia často podceňujú. Myslia si, že je to jednoduché, snažiť sa starať o bezpečnosť seba a aj dieťaťa, ale potom podceňujú takéto dôležité veci. To sa potom človek nečuduje, že vzniká toľko nehôd, no nie? Ja však viem presne, čo mám a čo nemám robiť. Aj vtedy, keď ma niekto upozorňuje, že to so starostlivosťou preháňam. Ale jednoducho sa o svoje dieťa bojím. Tak ho mám nechať tak, nech si robí, čo len chce? Tak to je dosť veľká hlúposť, no nie? Radšej si všetko poriadne zabezpečím. To bude to najlepšie, čo môžem urobiť a ďalej sa nebudem starať už vôbec o nič.