Google presunul technologický inkubátor Jigsaw

Materská firma Google Alphabet presunula svoj inkubátor technológie Jigsaw pod správou spoločnosti Google. Je to prvá bývalá firma, ktorá sa v rámci spoločnosti Google presunula, odkedy Sergej Brin a Larry Page v decembri odstúpili zo svojich riadiacich funkcií. Keďže tieto dve skupiny boli v roku 2015 pozadu za vytvorením abecedy, informácie naznačujú, že to môže byť znakom toho, že abeceda prežila svoju užitočnosť ako holdingová firma.Google nadpis.png
Jigsaw, predtým nazývaný GO Ideas, bol zameraný na problémy zabezpečenia online, ako je obťažovanie a dezinformácie. Keď firma zmenila názov z GO Ideas na Jigsaw a opätovne ho zmenila z myšlienkového webového a politického tanku na technologický inkubátor, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti GO Eric Schmidt povedal, že „bude riešiť najťažšie geopolitické výzvy, od boja proti násilnému extrémizmu až po marenie online“. Cenzúra zameraná na zmiernenie hrozieb spojených s digitálnymi útokmi. „Minulý týždeň firma Jigsaw predstavila nový nástroj Assembler, ktorého cieľom je pomôcť novinárom ľahšie odhaliť hlboké falošné snímky a obrázky, na ktoré sa ukázal lekár.Google logo.jpg
Generálny riaditeľ Jigsaw Jared Cohen je stále so firmou, ktorá bude aj naďalej existovať ako nezávislý subjekt v rámci firmy GO. Zatiaľ čo gigantická organizácia potvrdila, že firma JS bola oficiálne pod gigantom, nevyjadrila by sa k budúcnosti abecedy.
V posledných dvoch rokoch boli pod záštitou giganta boli presunuté dve ďalšie bývalé organizácie abecedy: domáce inteligentné zariadenie Nest sa k gigantu pripojila v roku 2018 po troch rokoch ako dcérska firma abecedy a firme Cronysecurity Chronicle bola minulý rok zložená späť do firmy GO.
Skladačka bola zaradená do „iných stávok“ vo výkaze ziskov podľa AB, ktorá zahŕňa aj autonómnu divíziu vozidiel Waymo a AI DeepMind Technologies. Tržby v segmente „ostatné stávky“ boli v správe o výnosoch za 4. v AB poradí 172 miliónov dolárov.

Ako sa zabaviť na mobiloch?

Krátenie času vo vlaku, v čakárni u doktorky, či doma po práci. Smartfón nám v tomto vypĺňa veľkú časť voľného času. Aj keď máme dobu, kedy je nadmerné používanie sociálnych sietí považované za závislosť a niektorí maloletí strácajú práve kvôli mobilným telefónom pojem o realite, telefón vie byť aj užitočným pomocníkom. Viaceré aplikácie sú náučné. Hlavnou úlohou aplikácií je však užívateľa zabaviť a spríjemniť mu voľné chvíle. Preto na trhu nájdete množstvo aplikácií od výmyslu sveta. Ktoré to sú?

android
 
Helix Jump                             Ide o hru, ktorej princíp je úplne jednoduchý. Vašou úlohou je spustenú loptičku dostať až na dno a nenaraziť pritom na prekážku. Ide o jednoduchú aplikáciu, ktorá donúti hráča stále pokračovať a zdolávať ďalšie úrovne.                   
 
Instagram                               Svojim spôsobom jedna zo sociálnych sietí, ale ide najmä o bavení ostatných používateľov svojimi pridanými fotografiami. Najnovšie ponúka aj možnosť nakupovanie cez profily. Svoj účet si jednoducho môžete aj skryť a vaše príspevky tak uvidia iba vaši priatelia, ktorí vás sledujú. Fotografie môžete vyhľadávať podľa viacerých kategórií, ktorými sú móda, bývanie, krása, cestovanie či zvieratá. Pozrieť si tiež môžete on-line vysielanie iných užívateľov.
 
Forge of Empires                   Strategická hra, v ktorej je vašou úlohou postaviť svoje mesto. Musíte rozvrhnúť stavbu budov na suroviny, vycvičiť armádu, či vybudovať mestské budovy. Hra podobná internetovému Travianu, kde taktiež bojujete a rozširujete sa. Princípom je dostať sa od doby kamennej až do ďalekej budúcnosti, ktorej je prispôsobené aj príslušenstvo.

instagram
 
Shazam                                   Pokiaľ milujete hudbu či karaoké túto aplikáciu si okamžite stiahnete. Stačí svoj mobil priložiť k rádiu a za pár sekúnd vám pesničku vyhľadá. Výhodou je aj text, ktorý vám začne bežať od rozpoznania piesne a vy tak môžete spustiť karaoké verziu.

Elektronika pre deti alebo ako spojiť príjemné s užitočným

Každodenný život, naše zaužívané zvyky ako aj povinnosti môžu prebiehať praktickejším, komfortnejším a zábavnejším spôsobom vďaka modernej technológii. A tento nástup noviniek rozhodne zasiahol tiež generáciu dnešných školákov.
Akýmsi nevyhnutným základom sa stal chytrý mobil, respektíve smartphone, a to už od školských lavíc. V jednom zariadení s pripojením k internetu a plným aplikácií dokážete nájsť odpoveď takmer na čokoľvek, čo je napr. veľká výhoda pri učení alebo robení domácich úloh. V neposlednom rade je tu množstvo ďalších funkcií súvisiacich napr. s mapou a orientáciou v meste, cestovným poriadkom apod.Tínedžer s mobilom.jpg

  • Z hľadiska mladších ročníkov, respektíve detí na základnej škole možno nie je také dôležité hľadieť na revolučné parametre či modely z vyšších cenových kategórií, avšak dôležitou vlastnosťou by mala byť najmä spoľahlivá výdrž batérie.

Klasické knihy dokáže nahradiť jedna elektronická čítačka.
Do dnešnej elektronickej čítačky kníh sa zmestí množstvo titulov. Navyše je prenosná a ľahko ovládateľná. Do čítačky je možné uložiť bohatý obsah kníh, informácií a skrátka textového obsahu. A mať takúto zásobu potrebných titulov vždy pri sebe a v jednom zariadení je určite výhodou, ktorú žiak ocení v tej správnej chvíli.Školské pomôcky.png
Tabletnemusí byť len na hry, ale takisto dokáže rozvíjať kreativitu.
Má prakticky totožné funkcie a aplikácie ako smartphone, ale niektoré tablety disponujú tiež digitálnym perom alebo ceruzkou a svojou obrazovkou ako aj funkciami sú viditeľne zhotovené ku kreatívnym činnostiam. Rovnako ako v prípade kníh, aj kresba a grafická tvorba chytá digitálnu formu, čo pravdepodobne platí tiež pre blízku budúcnosť.
Smart hodinky sú zasa zábavnou motiváciou pre budúcich športovcov.
Pomocou dnešných hodiniek a ich inteligentných funkcií je zábavou tiež meranie prejdených kilometrov, či už pri behu alebo na bicykli. Navyše disponujú podobnými užitočnými funkciami ako smartphone.

Google odhaľuje hrsť nedostatkov v aplikácii Apple iMessage

V jednom prípade vedci tvrdili, že zraniteľnosť bola taká závažná, že jediný spôsob, ako zachrániť cieľový iPhone, by bolo vymazať všetky údaje z neho .
 
Ďalší príklad, podľa nich, by sa mohol použiť na kopírovanie súborov zo zariadenia bez toho, aby vlastník musel urobiť čokoľvek, aby pomohol hacku .
 
Tím projektu Zero bol založený v júli 2014 s cieľom odhaliť predtým nezdokumentované zraniteľné miesta v počítačoch . V minulosti upozorňoval okrem iného spoločnosti Microsoft, Facebook a Samsung na problémy s ich kódom.selfie.jpg
 
Naliehavá aktualizácia
Vlastné poznámky spoločnosti Apple o systéme iOS 12.4 naznačujú, že neopravená chyba by mohla hackerom poskytnúť prostriedky na zrútenie aplikácie alebo vykonanie vlastných príkazov na nedávnych iPhónoch, iPadoch a iPodoch Touch, ak by ich dokázali objaviť.
 
Spoločnosť Apple nekomentovala tento konkrétny problém, ale vyzvala používateľov, aby si nainštalovali novú verziu systému iOS, ktorá sa zameriava na ďalšie objavy spoločnosti Google, ako aj na ďalšie chyby a hrozby.
 
„Aktualizácia softvéru je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre udržanie bezpečnosti vášho produktu,“ uviedla vo vyhlásení.
 
Zpravodajský server ZDnet, ktorý ako prvý nahlásil záležitosť, poznamenal, že úroveň podrobnosti zdieľanej spoločnosťou Google o ďalších chybách by mohla stačiť na to, aby zlí herci mohli využiť ich výhody. Používatelia by si mali stiahnuť iOS 12.4 „bez ďalšieho oneskorenia“, dodáva.
 
Jedna z dvoch zúčastnených výskumníkov Google – Natalie Silvanovich – má v úmysle zdieľať viac podrobností o svojich zisteniach na prezentácii na konferencii Black Hat v Las Vegas budúci mesiac .
 
Súhrn jej rozhovoru tiež sľubuje, že sa bude vzťahovať na potenciálne zraniteľné miesta v službe Visual Voicemail spoločnosti, ktorá umožňuje používateľom vybrať si konkrétne nahrávky, a jej poštovej aplikácii.focení.jpg
 
Konferencia sa zúčastní aj jeden z vlastných bezpečnostných šéfov spoločnosti Apple, ktorý poskytne samostatnú prezentáciu, ktorá sľubuje, že pôjdete „v zákulisí bezpečnosti iOS a Mac“.

Retro hudobné prehrávače a ich sympatické, ale aj funkčné stránky

Nejedna, v podstate takmer každá vec či produkt podlieha módnym trendom, pričom si užije svoje roky slávy, no a následne sa akosi stráca prívalom zasa modernejších prevedení a technológií. Rozhodne sa tak tieto trendy týkajú aj elektroniky, no paradoxom dnešnej doby je najmä fakt, že populárnym sa najmä v tomto odvetví stávajú tzv. retro produkty.

retro

  • Špecifickou pre tieto produkty je predovšetkým dizajnová zastaranosť, ktorá je však istým spôsobom sympatická a cool, no samozrejme z pohľadu funkcií a technológií ide vo viacerých prípadoch o produkt prispôsobený požiadavkám dnešnej doby.

Móda sa tak najmä v prípade elektroniky ľúbi opakovať, respektíve skôr vracať v novom šate. A pri tejto téme si pravdepodobne viacerí vybavíme trend, ktorý sa týka najmä hudobných prehrávačov či už gramofónov, kazeťákov, klasických playerov alebo rádií.
Hlavne retrorádiá môžu plniť viac-menej skôr vizuálnu funkciu dizajnového doplnku, avšak určite im musíme pripísať aj praktickú stránku. Prakticky môžeme vravieť o zastarano pôsobiacom vonkajšom prevedení, ktoré však dýcha určitou serióznosťou a samozrejme nepoškodenou novotou, pričom vo vnútri by sme našli prekvapivo kvalitné a moderné komponenty. Môžete si tak vychutnať atmosféru 60-tych, 70-tych rokov a pritom netrpieť nedostatočnou kvalitou či kvalitatívnym poškodením naprieč rokmi. Tieto rádiá sú ľahké na prenos a hlavne by mali disponovať vstupom pre USB disk či SD karty pre možnosť počúvať vlastné MP3 súbory.

rádio

Zaujímavo a tentorkát nielen z dizajnovej, ale aj funkčnej stránky pôsobia moderné gramofóny, ktoré vám dokážu bez problémov prehrať LP (doteraz považované za najkvalitnejšie nosiče), ale takisto disponujú otvorom k prehrávanie hudby na CD a bomba je, pokiaľ sa k jeho súčasti radí ešte aj kazetová mechanika, pričom vstup na USB a SD už by mal byť samozrejmosťou.