Vzdelanie

Pre každého z nás je dôležité niečo iné. Pre mňa je na prvom mieste a prioritou vzdelanie. Prečo? Pretože mi to dodáva pocit, že získavam nové vedomosti, obzory a nový pohľad na svet. Dáva mi to príležitosť skúmať, objavovať a učiť sa nové veci. Taktiež vnútorne rásť. Vzdelanie nie je iba niečo, vďaka čomu získame titul, je to niečo čo nám navždy ostane.

kniha

Prejdime ku vysokoškolskému vzdelaniu. Práve toto je najdiskutovanejšou témou. Sama študujem a viem, že mnohý študujú preto aby získali vysokoškolský titul, lepšie postavenie v spoločnosti, lepšie zamestnanie a vyšší plat. Toto sú dnešné dôvody pre to študovať. Samozrejme sú aj výnimky no je ich veľmi málo.
Ak sa pozrieme do minulosti, zistíme, že niekedy bolo možnosť študovať úplným luxusom. Bolo to niečo za čo boli ľudia mimoriadne vďačný a veľmi sa snažili. Učili sa preto, lebo to sami chceli. Túžili čítať, spoznávať a získavať nové vedomosti. Z celej rodiny išlo na školu iba jedno dieťa, ktoré bolo najnadanejšie. Dnes to tak už nie je. Na školu ide takmer každý.

čtení

Je to smutné, pretože ja osobne neštudujem preto aby som mala titul. Študujem preto aby som sa niečo naučila. Prijala nové vedomosti a posunula sa v živote niekam ďalej. Nejde ani tak o vyšší plat a lepšie zamestnanie. Naopak baví ma aj tá najjednoduchšia práca. Je to len moje presvedčenie, že získané vedomosti budú pre mňa užitočné.

Ak sa mi navyše podarí zabezpečiť si lepšiu budúcnosť, bude to len výhodou. Celkové nastavenie spoločnosti je zlé a to sa odráža aj na vzdelávaní. Taktiež je to aj o spoznávaní nových ľudí, ktorý majú podobné ciele v živote. Je to veľmi príjemné nájsť ľudí, ktorý idú rovnakou cestou života. Takýto ľudia sa môžu stať súčasťou našich životov už navždy. Takto nadviazané priateľstva sú veľmi trvácne. Vzdelanieje jednoducho to čo potrebujem práve v tomto momente a idem si za tým.

Posted in Nezařazené