Ako si vybrať správny strih zimnej bundy alebo kabátu?

Striedanie ročných období môže nastať prudko a teplé slnečné počasie častokrát strieda náhle ochladenie aj o niekoľko desiatok stupňov. Ľahké a tenké oblečenie je v takomto období treba čo najrýchlejšie zmeniť na teplé zimné bundy a kabáty. Pokiaľ vo vašom šatníku ešte zimnú bundu na túto sezónu nemáte, pri začiatku ochladzovania je najvyšší čas, aby ste si nejakú novú štýlovú a zároveň poriadne teplú bundu zaobstarali. Ako si však vybrať správny strih bundy či kabátu na zimu? Samozrejme, že najdôležitejšie je, aby sa vám vybraná bunda páčila svojím štýlom a taktiež, aby ste sa v nej dobre cítili, ale riadiť by ste sa mali taktiež aj typom vašej postavy.

modrý kabát

Pokiaľ máte vyššiu štíhlu postavu a dlhé nohy, zvoliť môžete napríklad bundu kratšiu, avšak pozor treba dávať, aby bunda nebola krátka až príliš a vy ste neprechladli. Opačným prípadom sú dlhé bundy, ktoré na vysokej postave vyniknú síce tiež pekne, ale pri nízkej postave môžu telo zbytočne ešte viac skracovať.

krátka zimná bunda

Pokiaľ vašej postave chýbajú krivky, môžete jej ich dodať bundou či kabátom, ktorý zvýrazní opaskom váš pás. Širšie boky zase môžete schovať s pomocou bundy alebo kabátu strihaného do písmena A, ktorý je vo vrchnej časti užší a v tej spodnej zase širší. Zaujímavou voľbou môže byť aj populárny oversized voľný strih, ktorý však vie byť pri objemnejšej postave nie moc ideálnym riešením. Príliš veľká a voľná oversized bunda môže moletnejšiu postavu viac rozširovať a robiť ju ešte väčšou a objemnejšou. Pár kilogramov navyše pomôže ukryť dlhšia bunda s rovným strihom, prípadne kabát zúžený v páse, ktorý postave dodá tvar presýpacích hodín. Nech už si vyberiete akýkoľvek strih bundy, najdôležitejšie je, aby ste v nej cítili dobre, a to nie len pri pohľade do zrkadla, ale najmä pri jej každodennom nosení. Ak sa v bunde nebudete cítiť pohodlne, nezachráni vás ani to, že je teplá a nepohodlnosť si zaručene všimne aj vaše okolie.

Produkt včiel – včelia materská kašička

Včelia materská kašička je vyprodukovaná včelami, považuje sa za prírodný zázrak, keďže sa vyznačuje nekonečnými účinkami na podporu liečby rôznych druhov ochorení. Tento výživový doplnok je nazývaný aj včelie mlieko. Používa sa na vonkajšie a vnútorné použitie. V alternatívnej medicíne sa popisujú jej priaznivé a blahodarné účinky pri znižovaní zápalov v organizme. Včelia kašička je prírodný výtvor pre pohladenie tela a duše a odstránenie príčin vzniku jednotlivých ochorení. Ak by ste očakávali sladkú medovú chuť kašičky, možno by ste zostali prekvapení, pretože to tak nie je. Včelia kašička sa vyznačuje kyslastou chuťou a želatínovou konzistenciou. Ak vás zaujíma liečenie jednotlivých ochorení dôkladne a do hĺbky, je to produkt, ktorý vo vašej domácnosti zaujme popredné miesto. A to predsa chceme, poznanie chorôb a ich vyhnanie raz a navždy z nášho života. Nie je to len o odstraňovaní následkov chorôb, ale aj o hľadaní a pátraní po dôvodoch ich vzniku a hlavne o tom. Výskumy poukazujú a na jej antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú odbúravať stres a podporovať imunitu organizmu.

včelia materská kašička

Včelia materská kašička predaj – je umožnený aj online cez naše dostupné a pravidelne aktualizované webové stránky. Nájdete tam detailný popis jednotlivých produktov s možnosťou ich jednoduchého zakúpenia. Nezabúdajte na ďalšie vynikajúce účinky tohto produktu, ku ktorým bezodkladne patrí aj znižovanie cholesterolu.

práca včiel

Keď je zvýšená hladina cholesterolu vašim problémom, môžete sa liečiť aj takouto prírodnou cestou a to pravidelným užívaním tohto výživového doplnku. Zvážte vaše možnosti a vyberte si produkt, ktorý je vytvorený samotnou prírodou a nemá žiadne vedľajšie účinky. Ak potrebujete doplniť vašu lekárničku o produkt, po ktorom siahnete pri poranení, vedzte, že včelia materská kašička pôsobí v tomto prípade protizápalovo a urýchľuje samotný proces hojenia rán. Zvýšený krvný tlak a zvýšená hladina cukru v krvi? Aj tu je vhodné siahnuť po dokonalosti prírodných zdrojov a použiť práve včeliu materskú kašičku. Ak vás tento popis zaujal, chcete podporiť vašu imunitu, pôsobiť zdravo a mlado, cítiť sa fit a veríte prírode, nech sa páči, ponuka je pre vás pripravená a dostupná.

Kúpa klimatizácie v Trnave a okolí

Počas horúcich letných dní, kedy je vonku i vo vnútri dusno a v noci sa kvôli vysokým teplotám nedá dobre spať, by sme pravdepodobne každý ocenili možnosť ochladiť vzduch. Tento problém sa dá vyriešiť zakúpením klimatizácie. V dnešnej dobe sú klimatizácie pomerne cenovo dostupné a môžete si ich nechať nainštalovať do každej domácnosti alebo akejkoľvek inej budovy, napríklad ak potrebujte ochladiť vzduch na pracovisku. Dajú sa zakúpiť na rôznych miestach, kdekoľvek na Slovensku. Keď teda zháňate klimatizáciu, Trnava alebo jej okolie je miestom vášho bydliska, viete ju zakúpiť aj v tomto meste. Primárnou úlohou klimatizácie je ochladzovanie teplého vzduchu, ale medzi jej ďalšie funkcie môže patriť taktiež aj jeho čistenie a zbavovanie vlhkosti či kúrenie. Jednotlivé funkcie sa však odlišujú podľa typu klimatizácie. Klimatizácie sa dajú ovládať niekoľkými spôsobmi, buď prostredníctvom tlačidiel na ich displeji, nastavením časovača alebo diaľkovým ovládačom.

klimatizácia ovládač

Najmodernejšie druhy klimatizácií je rovnako možné pripojiť na wifi, čím získajú prístup k internetu a následne sa dajú ovládať aj pomocou smartfónov. Stačí si jednoducho do mobilu stiahnuť aplikáciu, ktorou získate prístup nie len k ovládaniu samotnej klimatizácie, ale rovnako vás aj prístroj upozorní na akékoľvek chyby, ktoré zistí počas diagnostiky.

klimatizácia prepínanie režimu

Vďaka tejto automatickej kontrole budete mať stále prehľad o tom, či všetko funguje tak ako má alebo sa vyskytol nejaký problém. Klimatizačné zariadenia, ktoré sa vyrábajú v dnešnej dobe sú ekologické a dokážu realizovať samočistenie, čím sa podporí to, aby sa nerozmnožovali v nich baktérie a vírusy, ktoré by sa mohli cirkuláciou vzduchu ďalej šíriť do priestoru. Zabudovaný ionizátor v klimatizácií pomáha so zabraňovaním šírenia nepríjemných vôní a podporuje šírenie čistého vzduchu. Zakúpenie klimatizácie je teda vhodné aj pokiaľ vás trápia alergie alebo iné zdravotné problémy. Ak sa obávate, že klimatizačný prístroj je hlučný, podobne ako ventilátory, nemusí mať strach, pretože najnovšie druhy klimatizácií majú špeciálny tichý režim, takže zvuk z nich nie je takmer vôbec počuť.

Ženská elegancia vo forme šiat

Elegancia je životný štýl, ktorý si môže dovoliť každý. Nie je to len otázkou ceny alebo statusu. Elegancia spočíva najmä v štýle, vkuse a vo všetkom okolo nás. Je to ideológia, ktorá vyhlasuje, že všetko sa dá robiť s pôvabom a vkusne. Ako sa ňou inšpirovať?

čierne elegantné šaty

Okrem elegantného správania, ktoré predstavuje slušnosť, tie správne maniere a inteligentné vystupovanie, zahŕňa to aj naše záujmy či štýl obliekania. U mužov je to zvyčajne jednoduchšie. V miere konvencie si predstavíme fešákov v obleku, novým ale neprehnaným účesom, drahými hodinkami a galantným správaním. Ako si ale predstavíme dámu?

Dámy si častokrát samé nevedia vybrať to, čo chcú. Je tak veľa možností a móda im umožňuje vyššiu mieru experimentovania ako opačného pohlavia. U nich sú dovolené jasnejšie a pastelové farby, samotná ružová, sukne, vysoké topánky…

Napriek tomu sú neodmysliteľnou súčasťou vizáže dámy elegantné šaty Mladamoda.sk. Na tejto adrese máte na výber šaty ako od výmyslu sveta. Nájdete vhodné na každú príležitosť, či sa chystáte na večierok alebo len tak do spoločnosti za rôznym účelom. V tom máme my dámy výhodu. Je len na nás, akú dĺžku sukne či farbu dúhy zvolíme. Ak vám niektoré padnú do oka, je možné, že ich nájdete vo viacerých farebných prevedeniach, takže si môžete dopriať viacero kúskov. Dostupné sú ľahšie materiály vhodné na letné udalosti, ale aj žiarivé, hrubšie a vzorované. Zaiste vystúpite z davu a zažiarite. Ak je to váš zámer, zvoliť si budete môcť podľa rôznych detailov.

biele elegantné šaty

Ďalšou výhodou je aj cenová dostupnosť. Pomer kvalita a cena vás určite nesklame. Preto stránku Mladá Móda môžte pokojne odporučiť svojím mamám, kolegyniam, kamarátkam…Alebo aj dcéram, ktoré možno nájdu svoje šaty na stužkovú slávnosť. Na takú veľkú udalosť je všetko dovolené, preto napríklad výber kokteilových šiat bude príjemným osviežením.

Buďme krásne a elegantné.

Zabezpečenie pred neželaným ohňom

Znamená pre vás bezpečnosť vás a vašej rodiny či blízkych tak veľa, že je úplne na prvom mieste? Chcete sa vyvarovať rôznym nešťastiam, ktoré sa bohužiaľ bežne dejú? Ak áno, rozmýšľate správne. Bezpečnosť je úplne prvoradá, pretože človek nikdy nevie kedy ho môže poskytnúť niečo tragické. Ak sa dá tomu zabrániť, mali by ste tak spraviť čo najskôr. Našťastie, vďaka výdobytkom modernej doby existuje dnes niekoľko produktov či služieb, ktoré vám dokážu toto všetko zaručiť a vy sa môžete cítiť kľudnejší a nemusíte sa úzkostlivo báť, že sa stane niečo zlé. Jedným z takýchto produktov sú napríklad protipožiarne dvere, ktoré, ako už z názvu vyplýva, chránia človeka pred šírením požiaru.

dvere

Zídu sa najmä pre ľudí, ktorí bývajú v bytovkách, nakoľko tam je riziko požiaru o niečo väčšie. Tieto dvere sú ohňovzdorné a dymovzdorné, to znamená, že zabránia prieniku ohňu z a do bytu. Obrovskou výhodou je aj to, že väčšina týchto dverí poskytuje zároveň zvýšenú ochranu pred zlodejmi, keďže všetky tieto dvere sú bezpečnostné a veľmi pevné na to, aby sa ku vám niekto vlámal a ukradol by vám cenné veci.

Dvere sú komponované z hrubých konštrukcií, čiže ďalšou výhodou je aj to, že cez ne nebude unikať teplo a nebude počuť, keď budete chcieť mať rušný večer či oslavu a hlasnú hudbu. Skutočne poskytujú tieto dvere nespočetné množstvo výhod, preto by mali byť povinnou výbavou každého jedného bytu či domu.

oheň

Cena protipožiarnych dverí sa nedá jednotne určiť, no pred samotnou objednávkou vám bude na základe vašich presných požiadaviek vypočítaná. Záleží totiž od veľmi veľa parametrov ako je materiál, presné rozmery a typ týchto dverí. Rozhodne sa však oplatí v tomto prípade investovať, keďže ide o investíciu do ochrany zdravia a vo veľa prípadoch aj života. Nedovoľte ohňu, aby zničil to, čo vám je cenné a čo ľúbite!

Kvalitná bublinková obálka pre bezpečné zasielanie

Zasielate často tovar, ktorý si ceníte?

Práve pre Vás je určená naša ponuka bublinkove obalky, ktorá Vám predstavuje špeciálne a odolné bublinkové obálky s dokonalou vnútornou vrstvou z bublinkovej fólie plnenej vzduchom, ktorá dokonale ochráni aj ten najcennejší predmet.

Jej výhody sú overené a nespochybniteľné, zákazníci ju obľubujú pre jej sofistikované riešenie vrchnej fólie zo špeciálne upraveného papiera s vode odolnou vrstvou a pre jej riešenie vnútornej plastovej fólie plnej bubliniek a vzduchu. Tie vytvárajú podstatu bublinkovej obálky, vnútorná fólia je pevná, ochraňujúca a bublinky plnené vzduchom vytvárajú dokonalú izolačnú vrstvu pre zasielaný tovar.

envelope-154975_640

Bublinkové obálky – ľahké, odolné a stabilné

Váha obálky je minimálna, je to dôležité, nedochádza zbytočne k navyšovaniu hmotnosti zasielaného tovaru a ovplyvní to aj výslednú cenu za doručenie. Odolnosť je ich veľkou výhodou, spoznáte to najmä pri medzinárodnej preprave, ktorá je občas k zásielkam nešetrná, bublinkové obálky si vyžadujú minimum miesta, v porovnaní s kartónmi tak šetria finálne výdavky, ich zvary, prevedenie sú stabilné.

Uzatváranie obálky je dôležité z hľadiska diskrétnosti a na ponúkané bublinkové obálky sa môžete dokonale spoľahnúť, ľahko ich uzavriete pomocou pevnej samolepiacej fólie alebo pomocou šikovného posuvného jazdca, tzv. formou zipsu. Tieto majú výhodu, že ich dokážete viackrát použiť, naďalej ostávajú bezpečné.

bubbles-83758_640

Široká ponúkaná paleta veľkostí a množstva

Ponúkané bublinkové obálky sú vhodné pre každú zásielku primeranej veľkosti, v ponuke sú viaceré rozmery a farebné prevedenia, ktoré si zákazník vyberá podľa svojich požiadaviek.

Biele, prípadne čierne matné sú obľúbené najviac, najmä pre ich nenápadný konzervatívny vzhľad, výhodnú cenu a prvotriednu kvalitu. Originálne holografické obálky s lesklou povrchovou úpravou Vás určite zaujmú, sú kreatívne a sú spoľahlivou vizitkou Vášho imidžu, čo sa týka uzatvárania, kvality a odolnosti, sú takisto výnimočné.

Bublinková obálka ochráni

Tovar akéhokoľvek druhu, textil, dokumenty, tlačoviny, ceniny, bižutéria, sklo, porcelán, lieky, kozmetika a mnoho iných druhov tovaru dokonale ochránia bublinky plnené vzduchom – poskytnú tovaru spoľahlivú izoláciu.

Bublinkové obálky sú dômyselné riešenie s overenými kladnými referenciami.

Generikami Cialisu za lepší sex.

Veda našťastie pokročila už natoľko, že aj porucha erekcie sa dnes dá účinne liečiť. Takto majú muži, ktorí sa pomaly začali lúčiť so sexuálnym životom, stále iskierku nádeje. Porucha erekcie sa nespája iba s vyšším vekom a mužskou menopauzou. Nie je to iba o strate libida a poklesu hormónu testosterónu. Aj keď toto sú tiež jedny z najčastejších príčin. K poruche erekcie dochádza aj vtedy, ak nervový systém, zodpovedný za vzruchy prichádzajúce z mozgu do reprodukčných orgánov, nefunguje tak, ako by mal. Svalstvo v penise sa tým pádom neuvoľní, nedôjde k spriechodneniu ciev a krv nedostatočne prúdi do orgánu. Práve množstvo krvi a jej tlak prináša samotnú erekciu. Muž musí byť na jednej strane psychicky v pohode, na starne druhej aj v pohode zdravotnej. Niekedy sa tomu však nedá zabrániť a preto musia zapôsobiť faktory zvonka. Muž tak následne navštívi sexuológa alebo urológa. Nie je to najpríjemnejšia záležitosť. Hovoriť o intímnych témach je naozaj intímne.

Generika

Existuje ale ďalšia možnosť, ako vyriešiť tento delikátny problém z pohodlia domova. Stačí len pripojenie na internet. Nehovoríme teraz o pripojení sa na internetový sex chat. Ale o e-shopoch, ktoré ponúkajú rýchle a účinné riešenia na problémy s erekciou. Je to aj e-shop Lacnegenerika.to s ponukou niekoľkých desiatok značiek generík.

Generika2

Čo to tie generiká vlastne sú? Známe lieky na podporu erekcie ako Viagra alebo Cialis, zvyčajne zoženiete na predpis. Alebo za prehnanú cenu. Generiká vám ponúkajú náhrady. Cialis https://www.lacnegenerika.to/produkty/generikum-cialis nájdete pod iným názvom, ale zároveň s rovnakým účinkom. Nejedná sa o placebo. Účinná látka Tadalafil je tu obsiahnutá v rovnakom množstve. Generikum dokonca e-shop ponúka vo forme gélu alebo prúžkov. Náhrada Cialisu účinne zrelaxuje a prekrví váš pohlavný úd, aby ste si mohli vychutnávať kvalitný a ničím nerušený sex.

Zľavy už pred Vianocami

Hoci musia byť obchody zavreté, stále si môžeš všetko pozrieť, nakúpiť a nechať doručiť aj cez internetové eshopy. Alebo priamo zavoláš do nejakého obchodu, či ti vedia daný tovar vydať cez výdajné okienko. Tie sú povolené, takisto ako sú povolené aj zásielkovne a iné výdajné miesta. Nič nie je preto stratené, ak by si zatúžil práve cez tieto sviatky po novej manželskej posteli. Po minulé roky si možno čakal na povianočné výpredaje, ktoré zachvátili obchody vždy po hlavných vianočných sviatkoch. Tento rok sa nič také konať nebude, pretože obchody musia ostať zatvorené. To však nevadí, pretože všetko sa dá dnes nakúpiť cez internet a cez rôzne eshopy. Dokonca už aj pred Vianocami môžeš nakúpiť so zľavou, akú by si nemal možno ani po Vianociach.

room-287610_1920

Keď sa pozrieš na webovú stránku, nájdeš manzelske postele vypredaj https://albero.sk/vypredaj/ veľmi jednoducho a rýchlo. Nájdeš tu všetky druhy, po ktorých by si mohol zatúžiť. Či už čalúnené postele alebo masívne drevené, s nočnými stolíkmi, či bez nich. Niektoré zľavy, ktoré ponúkajú sú riadne dych vyrážajúce. No, v ktorom inom obchode by ste získali ešte pred Vianocami zľavu 75 percent? Veď to je viac než polovičná zľava z pôvodnej ceny tovaru. To sa naozaj oplatí. Ak potrebujete len nejaký rošt, prípadne matrac, tak nezúfajte, pretože zľavy sa ponúkajú aj na tieto tovary a tiež nie sú v zanedbateľných hodnotách. Veľmi exkluzívne.

bed-2448895_1920

Kuriéri sú v momentálnom období pred Vianocami dosť vyťažený, no posteľ vám bude isto doručená v najbližšom možno termíne, ktorý bude k dispozícii. Všetci sa snažia, aby mal každý svoje vianočné darčeky pod stromčekom a inak tomu nie je ani v prípade kuriérov. Mnohé kuriérske spoločnosti robia aj cez víkendy, tak si ich prácu musíme vážiť a vychádzať im, čo najviac v ústrety. Zaslúžia si to. Nebojte sa, medzi sviatkami ju určite budete mať doma.

Aké svetlá do barov a nočných podnikov?

Nie všade je vítané svetlo so silnou intenzitou. V niektorých priestoroch naozaj radšej uvítame, ak sa síce svieti, ale skôr miernejšie. K takýmto priestorom môžeme zaradiť konkrétne časti interiéru, ale aj celkový areál, akým je napríklad nočný bar.

  • Viete si predstaviť nočný bar, ktorého priestory by boli silne ožiarené?

Nejde to skrátka k sebe. Dôvodom je už len fakt, že s nočným životom si skrátka nespájame svetlo, skôr nejaké jemné alebo dekoračné nasvietenie. Mimochodom skvelým doplnkom pre nočné bary sú dekoračné led pásky, predovšetkým farebné alebo RGB. Ideálne sa dajú využiť na nasvietenie barového pultu.

osvetlený bar

Ďalším dôvodom je ten nie príliš príjemný pocit, kedy je človek v neskorých večerných hodinách a pod vplyvom skonzumovaného alkoholu vystavený silnému svetlu. Nie je to skutočne nič príjemné a dokáže to dokonca narušiť celkovú atmosféru, v neposlednom rade náladu zúčastnených.

Preto v takejto situácii musíme vyberať osvetlenie trochu detailnejšie. Faktorom je jeho intenzita, ale napríklad aj farba. Obzvlášť, ak vravíme o moderných led svetlách. Práve tieto nám totiž poskytujú rozdielnu intenzitu, rozdielne farby svetla, no hlavne pravidelnú úsporu na energiách. Vybrať môžeme napríklad led žiarovky s rôznymi závitmi, v prípade záujme však aj iné formy osvetlenia, ktoré disponujú totožnou technológiou Light Emitting Diode.

  • „Ledky“ poskytujú oproti klasickým starým žiarovkám až o 90 % úspornejšie osvetlenie.

farebné osvetlenie

To oceníme pri ich dlhodobom využití, čiže práve v spojitosti s pravidelným osvetlením v bare. Rovnako oceníme ich vysokú a oveľa dlhšiu životnosť, ktorá sa v priemere udáva na 50 000 hodín. Je to ďalšia výhoda, ktorú oceníme pri každodennom využití v podniku. Svetlo emitujúce diódy môžu byť v dlhodobej prevádzke, nemusíte sa báť, že by sa tak skoro vypálil alebo že by zbytočne „žrali“ vysoký odber elektrickej energie.

Prírodné afrodiziakum v kuchyni

Chceli by ste podporiť chuť do sexuálnych aktivít? Viete, že množstvo prírodných afrodiziák máte aj u vás v kuchyni, len o tom ani len netušíte? Ak však chcete podporiť a okoreniť si svoju či partnerkinu sexuálnu vášeň a túžbu, či apetít, rozhodne by ste na tieto afrodiziaká nemali zabúdať. Vynikajúcim prirodzeným prostriedkom s afrodiziakálnymi účinkami sú jedlo a potraviny. Množstvo z nich má vplyv nielen na zvýšenie libida, ale u mužov aj na podporu a zlepšenie erekcie.

portrét ženy, krk

V kuchyni máte oveľa viac potravín a jedál, ktoré môžu pekne povzbudiť sexuálne túžby a zmysly vo vašom tele, ako aj u žien aj u mužov. Dary mora sú priam ideálne. Najmä ak ide o ustrice. Ustrice majú vynikajúce afrodiziakálne účinky, ktoré sú dokonca aj dokumentované už oddávna. Majú navyše aj zaujímavú chuť. Okrem chuti obsahujú aj množstvo vitamínov a povzbudzujú libido a sexuálny apetít samozrejme u oboch potravín. Medzi najčastejšie a najznámejšie afrodiziaká určite patria morské plody. Sú obľúbenou a vyhľadávanou večerou, hlavne pri strávení vášnivej a erotickej vzrušujúcej noci s vaším partnerom, či partnerkou. Veľmi obľúbené je podávanie červeného vína k morským plodom. Dodá im ešte výnimočnejšiu chuť ako doteraz. Samozrejmosťou pri prírodných afrodiziák je aj čili. Jeho štipľavosť dodáva sexuálny apetít.

girls-3053051_1920

Navyše čili papričky obsahujú látku kapsaicín, ktorá zlepšuje prekrvenie aj pohlavnej sústavy a zvyšuje sexuálnu túžbu. Ak nemáte radi morské plody ani štipľavé čili, vyskúšajte obyčajné oriešky, najmä však píniové oriešky, mandle alebo vlašské orechy. Ak neľúbite oriešky, prírodné afrodziakum máte aj priamo v koreninách. Vynikajúcimi koreninami je napríklad čierne korenie, zázrov, vanilka alebo rozmarín. Nič za to nedáte, keď nejaké vyskúšate. Aspoň zistíte, čo všetko by vám malo zvýšiť vaše sexuálne chúťky.