SLOVAKIA RING bude hostiteľom pretekov MAXX Formula spolu s legendárnymi monopostami F1

Začiatkom júla, konkrétne počas víkendu 6.a7., sa predstavia monoposty niekoľkých kategórií spolu s Formulou 1 na prvom permanentnom okruhu Slovenska Slovakia Ringu. Bude to víkend, kedy sa uskutočnia Majstrovstvá Európy pretekov ťahačov na okruhu (FIA ETRC), kde sa v súbojoch stretnú tieto obry a okrem nich sa ukážu aj skvosty kráľovnej motoristického športu.

formule
 
Víkend plný lahôdok
Tento program bude súčasťou víkendu OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA FIA ETRC a ten zahŕňa aj novinku v európskom seriáliMAXX Formula, ktorý ponúkne súťaže monopostov rôznych kategórií. Môžete si vychutnať aj pohľad na tieto monoposty zo slávnej éry osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia a tiež zo začiatku nového milénia. Predstaví sa Formula 1 spolu s ďalšími kategóriami ako je GP2, Indy Car, F3000, Formula Renault 3.5 a aj SuperLeague Formula.
 
Najvýkonnejšie stroje na Slovensku
Na okruh Slovakia Ring sa po prvýkrát v histórii postavia tieto legendy, ktorých neopakovateľný zvuk motorov V8, V10 i V12 potešia srdce a ucho nejedného fanúšika. Patria medzi najvýkonnejšie stroje a dokážu to, čo sa od Formuly 1 očakáva: technologickú dokonalosť, zvuk a dravé súboje. Slovenské publikum malo doma možnosť vidieť Formulu1 už v roku 2015, keď sa konala exhibícia, ktorá bola súčasťou Veľkej ceny SR. Počas uplynulého víkendu sa uskutočnila úspešná premiéra FIA WTCR v Holandsku na okruhu Zandvoort. Diváci sa určite potešia možnosti odfotiť sa pri týchto legendárnych automobiloch priamo v paddocku, bude to však súčasťou zakúpenej vstupenky na celý víkend ostrých pretekárskych ťahačov FIA ETRC.

okruh
 
Fascinujúci zážitok
Zo Slovakia Ringu sa štvordielny seriál  presunie na okruh Zolder v Belgicku a potom na Dijon vo Francúzsku, ktoré kedysi hostili tak ako Zandvoort aj Veľké ceny F1. Fanúšikovia ohlušujúcich a rýchlych áut by si štart pretekov Maxx Formula nemali nechať ujsť, určite to pre nich bude fantastický zážitok.

Veci, ktoré sú dôležité

Hocikedy vidíte veci, ktoré sú pre vás naozaj tie podstatné a dobré, mali by ste sa proste pozerať na to, čo je naozaj dôležité, čo sa vám vážne páči. Keď ide o vašu postavu, je jasné, že by sa vám najviac páčilo, keby ste boli štíhly a so sebou spokojný človek. Ale aj tak je jasné, že všetko je hlavne o tom, aby ste vedeli, ako sa naozaj čo najlepšie cítiť a čo všetko je pre vás skutočne dobré a dokonalé. Nakoniec ide hlavne o to, aby boli veci krásne a aby ste sa nebáli urobiť všetko presne tak, ako je to pre vás dôležité.

káva

Asi by ste si mali vedieť poradiť
Veľmi často sa musíte pozerať hlavne na to, aby boli veci podľa vás. Tento raz je všetko skutočne len o tom, aby ste sa nebáli a aby bolo všetko presne také, ako to chcete vidieť vy sami. Tento raz by ste sa mali zamyslieť hlavne nad tým, čo je pre vás skutočne najlepšie. Verte tomu, že nakoniec to bude všetko super. A verte tomu, že nakoniec to bude všetko čo najlepšie. A teraz proste ide v prvom rade o to, aby ste boli spokojný a šťastný človek.

bobule

Niekedy to je proste najlepšie
Hocikedy vidíte veci presne také, ako chcete vidieť. Ale nech sa deje čokoľvek, občas to proste takto nejde a vy by ste sa mali pozrieť na to, čo je naozaj úžasné. Všetko, čo vidíte, je len okolo vás a nech sa deje čokoľvek, je jasné, že práve zelená káva na chudnutie môže pomôcť vám a aj všetkým veciam okolo vás. Tento raz sa proste musíte pozrieť hlavne na to, že nech sa deje čokoľvek, vždy by ste mali byť spokojný hlavne s tým, čo vidíte a čo je pre vás naozaj to najlepšie. Niekedy proste musíte urobiť všetko tak, ako to chcete vidieť vy sami. Verte tomu, že potom to bude všetko naozaj super. Prečo je pre vás čo najlepšie, prečo máte pocit, že sú veci skutočne také, ako to chcete vy sami. A chcenie je niečo, čo je pre vás to najlepšie. Verte tomu, že je to proste úžasné.

3 bylinky, ktoré vám pomôžu predchádzať vzniku lymfedému

Lymfedém je označenie pre lymfatický opuch. Ten sa môže vzniknúť na akomkoľvek mäkkom tkanive v tele. Najčastejšie sa však objavuje na dolných končatinách. Základom prevencie je pravidelné a hlavne dlhodobé prečisťovanie lymfatického systému vo vašom tele. Jedným zo spôsobov, ako lymfatický systém prečisťovať preventívne, je pitie niektorých bylinných čajov. Pozrieme sa na tri liečivé byliny, ktoré pomôžu so správnym odtekaním lymfy a navyše dokážu pomôcť aj v iných zdravotných oblastiach. Pamätajte, že hovoríme o prevencii a nie riešení v prípade, že k vzniku ochorenia už došlo. Lymfatický opuch nesmiete brať na ľahkú váhu, pretože ide o závažne a taktiež bolestivé ochorenie, preto j potrebné vyhľadať pomoc odborníka.Čaj sa leje z bieleho čajníka do bielej šálky

Bylinky, ktoré pomôžu

 1. Echinacea

Táto rastlinka rastie snáď na každej druhej záhrade. Ak na tej vaše nie je, určite si ju pri najbližšej príležitosti vysejte alebo vysaďte. Okrem toho, že napomáha k prečisťovaniu lymfatického systému, má silné antibakteriálne a protizápalové účinky. Napríklad kvapky, sú považované za malý zázrak pri nachladení. Echinacea je cenená aj pre jej schopnosť zlepšovania imunitného systému.
Ružové rozkvitnuté kvety echinacei

 1. Kozinec blanitý

Táto rastlina pochádza z Číny. Pri pravidelnom používaní dokáže pomáhať s kardiovaskulárnym systémom, podporuje imunitu, obsahuje množstvo antioxidantov a dokáže „opravovať“ poškodené DNA. V rámci liečby, respektíve prevenciu vzniku lymfedému, jeho úloha spočíva v tom, že dokáže zvýšiť počet kmeňových buniek v lymfatických tkanivách a v kostnej dreni, čím ich premieňa na aktívne imunitné bunky.

 1. Voduľka kanadská

Menej známa rastlina, no s o to silnejšími účinkami. Okrem predchádzaniu vzniku lymfatického opuchu, napomáha najmä k zlepšovaniu trávenia. Pomáha pri nevoľnostiach, zápche, hnačke a taktiež dokáže liečiť ochorenia pečene, ako je napríklad cirhóza.

Ingrediencie, vďaka ktorým vás bude vaša pleť milovať!

Domáce masky sú účinným lowcost riešením ako ušetriť. Navyše neobsahujú žiadne chemické látky a s trochou cviku si ich vyrobíte len toľko, koľko spotrebujete. Nenájdete ich zabudnuté v šuplíku po záručnej dobe. Vyhovujú teda zerowaste aj nontoxic trendom. Neoceniteľnou výhodou je nekonečná možnosť kombinácií a tak si môžete vyrobiť masku na mieru.kráska.jpg
Pred aplikáciou masky: Pleti môžete pomôcť krátkym naparením. Póry sa tak otvoria a pokožka bude môcť vstrebať viac živín.
Aplikácia: Masky nanášame na čistú pleť v rovnomernej vrstve. Väčšina masiek sa neznáša s očným okolím a perami, na to pozor! Iné, napr. medová maska sa naopak vyslovene na pery hodia. Na tvári nechajte 15-30 minút pôsobiť a potom zmyte vlažnou vodou.
Vhodné ingrediencie:
Med: ideálny je med priamo od včelára (je najkvalitnejší). Nemal by byť pasterizovaný alebo tepelne upravený. Svoje účinky ľahko prenáša na pokožku – vyživuje ju, dodáva hydratáciu a dobre hojí malé ranky napr. po akné. Okrem toho sa nikdy nepokazí ani nezostarne takže zásoby doma môžete použiť kedykoľvek.
Káva: Že sa neviete ráno naštartovať? Doprajte štart aj svojej pleti! Údajný nápoj bohov obsahuje veľa antioxidantov, ktoré vašu pleť prejasnia a dodajú jej živý vzhľad. Dokonca dokáže odstrániť pigmentové škvrny.make up.jpg
Šalátová uhorka:Okrem toho, že ju studenú môžete priložiť na oči aby ste zmiernili kruhy pod očami, môžete ju tiež rozmixovať v maske. Dodáva hydratáciu suchej pleti.
Citrón: Osviežuje pleť a sťahuje póry. Ako kyselina výborne pleť vypne čím dodá mladší vzhľad. Šťava z citróna je vhodná hlavne pre mastnejšiu pleť.
Kokosový olej: Pleť hĺbkovo hydratuje a spevňuje. Pozor, je vhodný skôr na použitie v zime a niektorých ľudí vysušuje. Každá z nás má pleť jedinečnú a je vhodné vyskúšať, či vám sadne.
Droždie: Má skvelé detoxikačné a čistiace schopnosti. Dokáže tiež stiahnuť zápal a tak je vhodný pre pubertálnu mastnú pleť so sklonom ku tvorbe akné.

Muži, nezabúdajte byť ku svojej partnerke pozorní

Vzťahy sú krásne. Aj keď vedia byť občas veľmi komplikované, všetko sa dá vyriešiť a skutočný problém nastáva až vtedy, keď ste si istý, že sa už navzájom nemilujete. Pokiaľ je však vo vašom vzťahu stále láska, potom nie je čo riešiť a váš vzťah je výborný. Pamätajte, že ak máte po svojom boku človeka, ktorý vás miluje a ktorého milujete vy, ste šťastnejší ako polovica sveta.

milenci.jpg

Nie je pravda, že láska časom vyprchá. Kto je o tom presvedčený asi iba zle zvolil obeť milovania. Pravda je totižto taká, že láska, tá pravá, krásna, skutočná láska časom iba viac rozkvitne. Je však pravda, že sa o ňu treba starať, pestovať ju, zalievať a dbať na to, aby nemusela zomrieť.
Skutočná láska je však veľmi vzácna, najmä v dnešnej dobe kedy si nemôžme byť už takmer ničím istí, pretože hodnoty ľudí sa znížili na veľmi nízku úroveň. Ľudia pomaly ale isto zabúdajú, čo láska je, aká by mala skutočne byť a prečo je naozaj taká veľmi dôležitá a vzácna. Je teda ako malé dieťa, ktorému treba venovať všetku pozornosť a vďačnosť.

milenecký pár.jpg

Azda najväčší problém lásky je to, že ľudia po istej dobe zabúdajú, aká je hodnotná a nevážia si ju už tak, ako si ju vážili na začiatku. Nevenujú jej už toľko pozornosti pretože si myslia, že to už nie ej potrebné. Avšak pestovať a vyspevovať lásku je potrebné vždy. Nie je samozrejmosťou, ale krásnym privilégiom.
Partneri veľmi často zabúdajú na to, že vravieť si „milujem ťa, veľa pre mňa znamenáš, ďakujem ti, že si, si krásna, si výnimočná“ je aj po dlhej dobe spolunažívania nesmierne dôležité, ba dokonca povedala by som, že aj oveľa viac dôležitejšie ako kedykoľvek pred tým. Prečo? Keď sa do seba dvaja zamilujú, sú sebou navzájom úplne očarovaní, tieto slová používajú na dennej báze. Ak je však vek v pokročilom štádiu, ľudia na takéto prejavy začnú zabúdať. Vaša partnerka si potom môže myslieť, že ju už nemilujete.
Nezabúdajme si preto vyznávať lásku kdekoľvek a kedykoľvek, pretože nie ej samozrejmosťou, ale vzácnosťou.

Strieborné šperky nie len na okrasu

Striebro patrí k ušľachtilým kovom. No a tie nie len že pekne vyzerajú, ale dokážu i liečiť.

Strieborné šperky dokážu pozitívne vplývať na náš organizmus. podľa čínskej medicíny, ktorý využíva Jin a Jang princíp, je striebro zástupcom ženského princípu. Práve preto, patrí neoddeliteľne k ženskému pohlaviu.
Strieborné šperky, dokážu v našom organizme nastoliť akúsi rovnováhu. Mohli by sme povedať, že dokážu harmonizovať všetky vnútorné orgány. Spomaľujú proces starnutia buniek,, majú pozitívny vplyv na centrálny nervový systém. Podľa odborníkov dokonca znížia horúčku. https://gameon.sk/sperky/strieborne-sperky/retiazky/246-235-233, náramky, prstene, či náušnice, by mali nosiť aj tehotné ženy. Tento kov totiž dokáže odbúrať ranné nevoľnosti a iné nepríjemné stavy počas tehotenstva.

stříbrný řetízek

Zdravotné účinky striebra, boli známe už pred stovkami rokov. V minulosti sa tento kov využíval najmä pri liečbe žltačky. Ľudia však verili, že môže pomôcť pri bolestiach hlavy, diabete, nadváhe a dokonca pri reumatických bolestiach.

Možno si teraz hovoríte, že trošku preháňame. Ako môže strieborný šperk naozaj pomáhať. Pozitívne účinky striebra, sú však využívané aj vo farmaceutickom priemysle a dokonca i pri výrobe čistiacich prostriedkov. Striebro má totiž silné antibakteriálne účinky. Nájdete ho napríklad v sprejoch, ktorými http://bratislava.dnes24.sk/10-udalosti-ktorymi-zila-bratislava-v-roku-2017-287789 sa zastriekavajú rany po operácii, alebo vážnejšie povrchové zranenia po šití. Vyskytuje sa aj v mnohých dezinfekčných prostriedkoch do domácností a pracích práškoch.

řetízek

Aby mal na vás šperky ozajstný účinok, mali by ste nosiť čo najčistejšie striebro. Stopercentná rýdzosť je však pri tomto ušľachtilom kove nemožná. Striebro ako také nemá vhodné vlastnosti na spracovanie do malých a jemných tvarov, akými sú šperky. Preto doňho musí byť vždy pridaný aj iný kov. Najčistejšie striebro obsahuje maximálne deväťdesiatdva percent tohto kovu.

Pár sekúnd a vyzeráte lepšie!

Stáva sa aj vám situácia, že pred sebou máte ťažký deň a vy ste sa zle vyspala ? Aká je prvá pomoc nato, aby sme sa poľudštili – ?

kosmetika
Môj osvedčený postup je tento :

 • Šťava z citrusových plodov nalačno
 • Sprcha
 • Hrubá vrstva hydratačného krému na tvár a krému na očné partie
 • Ľahké raňajky
 • Siná káva
 • Odstránenie zvyškov krému, mierne preklepanie pokožky tváre
 • Nalíčenie sa

Uvažujem čoraz viac o permanentnom makeupe. Vite si prestaviť, že sa ráno zobudíte akoby nalíčená.
Sledujem prácu kozmetičky v tomto smere. Už som videla:

 • Nádherne tvarované a vzorne vyzerajúce -vytetované obočie
 • Obdivuhodne jemnú a krásne dotvarovanú linkou časť viečka -Vytvorenie permanentnej očnej linky
 • Prekrásne vymaľované a zároveň jemné pery- Tvorbu nalíčenia pier

Obočie mám dostatočne husté a nepotrebuje teda tetovať. Očná linka by sa ale zišla. Ušetrila by som ráno minúty líčenia.
Zásahu do pier sa obávam. Berie sa pred realizáciou liek proti herpesu a odporúča sa po prevedení trvalého nafarbenia pier zostať doma pár dní. Nie veľa-3-4. Pera sa totiž šúpe a v tomto momente to nevyzerá pekne.
Celkový výsledok je ale krásny a hlavne šetrí váš čas. Neviem či naberiem odvahu to vyskúšať.

Všetky chceme vyzerať krásne. Stojí to síce dosť peňazí, ale vraj sa to oplatí.
Je zvláštne, že niekto pôsobí krásne vždy. Aj keď nemá práve svoj deň. V tomto smere bola vyššia moc k nám mnohým nespravodlivá !
Mnohé by sme celkom určite chceli vyzerať inak ! Žiaľ máme takú telesnú výbavu akú máme ! Čím skôr sa s tým dokážeme zmieriť – tým je to pre nás ľahšie a jednoduchšie.

make up

Ak dospejeme do štádia zmierenia sa so svojím zovňajškom, ak sa naučíme mať rady seba také aké sme- urobili sme pre seba to najpodstatnejšie ! Verte mi tak nás začne vnímať aj naše okolie. Krásna žena je žena vyrovnaná so svojím zovňajškom a upravená.

Chcete a bude vám dané

Niekedy sa proste musíte poriadne zamyslieť nad tým, čo ste ochotná urobiť pre svojho partnera. Niekedy je ťažké sa na to pozrieť reálne a vidieť aj veci, ktoré ste predtým možno vidieť vôbec nechceli. Ale keď je niečo viac, než len jasné, tak je to určite fakt, že všetko má svoj vlastný význam a zmysel len v tom momente, keď mu ho dáte vy sami. A presne tak by to proste malo byť. Veď jednoducho nie ste len taký jednoduchý človek, ste schopný robiť veľké veci a keď si to uvedomíte, začne byť pre vás množstvo ďalších vecí úplne automatických, čo je proste jasné. Pre tento raz by ste sa jednoducho mali pozrieť hlavne na to, ako môžete riešiť všetky veci, ktoré sú pre vás dôležité a ako sa môžete pozerať na to, čo vás ovplyvňuje a taktiež na to, aký to má význam pre vás ako pre osobu. Niekedy to proste musíte začať rozoberať jednoznačne.

nahota

Pre mnohých ľudí je naozaj, ale naozaj veľmi ťažké myslieť na to, že nech sa deje čokoľvek, občas sa proste musíte vedieť odraziť a myslieť na to, že aj keď sa vvám veci zdajú zo začiatku absolútne nereálne, viete ich posunúť do tej správnej roviny, ktorá pre vás môže predstavovať naozaj zaujímavé veci, s ktorými môžete, ale aj nemusíte pracovať. Ale aj tak a to nech sa deje čokoľvek, musíte myslieť hlavne na to, aby ste boli so sebou spokojný a aby ste nemuseli príliš špekulovať nad tým, čo áno a čo nie.

prsa

Keďže je sex veľmi dôležitý faktor, ktorý by ste nemali v žiadnom prípade vynechať zo svojho života, povieme vám, že nech sa deje čokoľvek, vždy by ste mali urobiť maximum preto, aby ste z neho vyťažili čo najviac to len ide. Verte tomu, že niekedy to možno nečakáte a možno by ste predtým nikdy nepovedali, čo sa vám páči a čo zase nie, no aj tak je všetko vždy hlavne tak, že potrebujete skúsiť niečo nové. Preto tá senzuálna masáž. Tá dokáže zázraky.

Bavme sa a hrajme sa

Prebuďte v sebe svoje vnútorné dieťa. Hrajte sa. Obklopte sa hravými ľuďmi. Hrajte sa so svojimi milovanými. Napomáha to vzájomnej náklonnosti v rodine. Je dôležité mať priateľov. Je dôležité hrať sa s deťmi. Oddychujte veselo, zbavte sa negatívnych energií, uvoľnite telo i myseľ.
Dovoľte si hrať sa. Nie na mobile, alebo počítači. Hrať sa s ostatnými. Spoločenské hry. Pri výbere spoločenskej hry je dobré zohľadniť vek hráčov. Na každej hre nájdete odporúčané  vekové rozhranie.
Spomeňte si, ako ste sa hrávali v detstve. Doprajte svojim deťom šťastné chvíle s rodičmi, hrajte sa a bavte sa. Hra je najkrajším dôkazom lásky. Takisto si môžete zlepšiť výkonnosť vášho mozgu, posilniť pamäť. Hry podporujú duševný rast a znižujú riziko vzniku depresie.

figurky

Obľúbené spoločenské hry s deťmi:

 
Asi najskôr si spomenieme na Človeče, nehnevaj sa. Deti túto hru milujú. Zábavná je hra Twister, pri ktorej sa veľa nasmejete. S malými deťmi môžete hrať Pexeso, hru Žížaly, Kloboučku hop.  S väčšími napríklad Aktivity.
Výborné sú vedomostné hry. Veľa sa môžete pri nich naučiť, cvičíte si pamäť, môžete zapojiť i seniorov, hry sú výborné na udržanie mozgu v aktivite, čím znížite riziko demencie.
V obchodoch nájdete nespočetné množstvo  vedomostných hier. Uvediem zopár príkladov:
Poznáš Európu ?, Tipni si, Poznáš svet? , Slovensko, Zem, Vedomostné pexeso, Kvízy do vrecka .

 

herní plán

Hry pre dospelých

 
K niektorým hrám budete potrebovať aj poháriky s alkoholom. Tieto hry čím dlhšie hráte, tým je zábava divokejšia. Napríklad : Človeče napi sa! , alebo hra Mejdan .
Párty alias – ženy proti mužom. Veľmi zábavné. Sú aj šteklivé hry, napríklad Nespútané laškovanie, Fľaša, alebo pikantné hry pre dvojice, pre oživenie intímneho života partnerov, napríklad Nevinné hrátky, Hra o manželstvo, Nikdy nehovor nikdy.
Hra nikdy nie je plytvaním času. Je to spoločné trávenie príjemných chvíľ, zábavy, rodina sa zbližuje a priateľstvá utužujú. Neprestávajte sa hrať. Spolu. S láskou.

Bontón – ako sa správne zachovať v bežných situáciách

Tykanie alebo vykanie?
Deťom do 16 – tich rokov tykáme. Dospievajúcim od veku 17 – 18 rokov by sme mali už automaticky vykať.
Tykanie medzi dospelými osobami navrhuje vždy žena. Ak ide o dve ženy alebo dvoch mužov, návrh musí prísť od vekovo staršieho. Výnimkou je, ak ide o pracovné vzťahy. Vtedy tykanie môže navrhnúť iba spoločensky významnejšia osoba bez ohľadu na vek a na to, či ide o ženu alebo muža. Ide o to, že šéf určuje spoločenskú normu na pracovisku. Ak ide o situáciu, kedy je šéfom muž a chce navrhnúť tykanie staršej žene, mal by vycítiť, či daná osoba o to bude stáť a urobiť to veľmi taktne.
Deťom do 16 – tich rokov tykáme. Dospievajúcim od veku 17 – 18 rokov by sme mali už automaticky vykať.

úspěch

Ktorá je naša strana po mužovom boku?
Jednoznačne pravá. Pravá je významnejšia strana. Preto nám muž preukazuje úctu tým, že sme po jeho pravom boku. Opäť existujú výnimky. Napríklad, keď by chôdza po tejto strane bola menej komfortná kvôli terénu. Alebo nebezpečnejšia, napríklad kvôli bližšej vzdialenosti ku strede cesty, po ktorej chodia aj autá.

Ako je to s poradím osôb pri vchádzaním do budovy alebo miestnosti?
Do budovy alebo miestnosti nám muž dáva prednosť a zároveň nám podrží dvere. S výnimkou, keď vchádzame do pre nás nových, neznámych, neobvyklých priestorov. Vtedy ide prvý muž, aby nás chránil alebo uviedol. Do tejto kategórie patria aj reštaurácie.

Ako je to s pomocou pri vyzliekaní/obliekaní kabáta?
Muž pomôže vyzliecť kabát nám, až potom sa vyzlečie on. My môžeme zatiaľ využiť čas na svoju úpravu. Pri obliekaní kabátov je rovnaké poradie s výnimkou. Ak čakáme na muža ďalej od šatne, môže muž vyzdvihnúť naše kabáty a po ceste za nami si môže svoj zatiaľ obliecť. Vždy ide o to, aby čakal muž na nás, nie naopak.
Kto nastupuje prvý do MHD?
Žena. Do MHD sa nastupuje po schodoch a muž nás zozadu „istí“ pred pádom. Hore sa zastavíme a necháme muža, aby nás predišiel a urobil nám miesto.

Dávať vždy prepitné?
Nie. Prepitné je ocenenie personálu kaviarne, reštaurácie za skvelú obsluhu. Pokiaľ si jedlo z reštauračného zariadenia iba odnášame, alebo ide o samoobslužnú reštauráciu či fastfood, prepitné nedávame.

číšník

Žiadať od návštev, aby sa vyzuli?
Nie. Spoločensky oblečení ľudia sa nebudú cítiť dobre v ponožkách alebo pančuškách. Musíme sa zmieriť s upratovaním po návšteve. Aj my by sme mali byť primerane obuté, aby sme boli spoločenské.

Musíme si pri prípitku priťuknúť pohármi so všetkými pri stole?
Ale kdeže, nemusíme. V malej spoločnosti 2-4 ľudí môžeme, ale vo väčšej stačí zdvihnúť pohár a prejsť pohľadom po všetkých prítomných na znak prípitku.