Čím očaríte toto leto?

Konečne máme pocit, že sa začala jar v tom pravom slova zmysle. Štebot vtákov a radostné výkriky detí je počuť z každej svetovej strany, kvety a najrôznejšie stromy s tými najrôznejšími farbami rozvoniavajú a menia náš kraj na skutočný raj na zemi. Ako tejto celej kráse môžeme my, sami prispieť ešte viac? Predsa svojou vlastnou krásou! K tomu nám dopomôže napríklad krásne, jarné veselé a hravé oblečenie, ktorým ozdobíme nie len svoju osobnosť, ale aj svet okolo nás!
Neviete, čo si obliecť v jarných a letných mesiacoch? My vám pomôžeme!

model

  • Šaty, sukne čím viac vzorov, tým lepšie! – Tieto mesiace sa prirodzene pýtajú vydať aj podobným módnym smerom. Preto, ak chcete zažiariť, a chcete tiež, aby bolo jar cítiť nie len z vašich kvetov v záhradke, kvety si oblečte aj na seba! Kvetované, veľké vzory nežných farieb niky nevyjdú z módy, skúste si napríklad zaobstarať volánovú dlhšiu sukňu so vzormi kvetov aspoň v dvoch či troch farbách a uvidíte, ako aj vy sami rozkvitnete!
  • Nariasené, volánové, nežné a bohémske blúzky –ďalšia vec, ktorá patrí k teplu, letu a všetkému dobrému a krásnemu, čo k tomu patrí. Nazberkané blúzky v jemných farbách dokážu rozžiariť každý outfit, navyše, dokonale sa hodia k už vyššie spomínaným sukniam s kvetovanými vzormi. Takéto blúzky spolu s nimi tvoria krásnu a osviežujúcu kombináciu, ktorú si zamilujete!

šaty

  • Farby slnka –Žltá, oranžová, červená, ale aj hnedá, fialová, ružová a všetky jemné teplé odtiene farieb predstavujú podstatu tepla, ktorú dokáže veľmi značne vystihnúť. Takéto farby spríjemnia naše letné mesiace oddychu ešte viac a zahrejú spolu so slnkom, na ktoré sa tak tešíme!
  • Ľahké, vzdušné, jemné –Keďže všetci vieme, že v lete býva (chvalabohu väčšinou) teplo, najlepšie pre seba urobíte, ak tomu čo najlepšie prispôsobíte svoj šatník. Noste preto v horúčavách vzdušné, jemné oblečenie z príjemného materiálu, v ktorom sa budete nie len cítiť, ale aj vyzerať úžasne!

Jarná očista šatníka

Väčšina domácností to má tak, že na jeseň vymenia v skriniach letné veci za zimné, a na jar naopak. Vyčistia sa čižmy a odložia do krabíc. Vyberú sa zo zadných kútov tenisky, poltopánky, sandálky a šľapky. A na jeseň opačne. Tento kolotoč by mohol byť vždy aj príležitosťou na očistenie šatníka od vecí, ktoré sú pre nás už zbytočné. Veciam, ktoré sú možno aj krásne, kvalitné, boli drahé, ale nepoužívame ich.

krokus

Poznáme to všetci – v obchode sa nám páčili, kúpili sme si ich, ale z nejakého dôvodu po nich ráno pri obliekaní nesiahame. Alebo tam máme kúsky, ktoré boli kedysi fajn, možno to ani nebolo tak dávno, ale dnes už ich tak radi nemáme. Ja viem, je ťažké sa rozlúčiť. Ale aj tak to urobme. Možno pomôže pár týchto myšlienok:

  • Vzdávaním sa nepotrebných vecí si robíme miesto pre nové.
  • Upratovaním svojho vonkajšieho osobného priestoru upratujeme aj vnútorný priestor v nás.
  • Elimáciou potrebných vecí odľahčíme našu drahú planétu.
  • Posunutím nepotrebných vecí niekomu inému pomáhame druhým ľuďom.

Najprirodzenejší postup je takýto:
1. Vyberte zo skrine, v ktorej idete robiť poriadok, úplne všetko. Budete prekvapení, koľko sa tam toho zmestí. Premyslite si, kde budete robiť „kôpky“, pretože ideme veci triediť. Vzniknú nám kôpky s oblečením:
– ktoré sú poškodené
– ktoré sú pre nás nevhodné (malé, veľké, nevhodný strih)
– ktoré s nami neladia (farba, štýl)
– ktoré nám vyhovujú a nosíme ich
2. Najprv vyraďme veci, ktoré sú poškodené. Dajú sa opraviť, ale ak ste to neurobili už nejaký čas, znamená to, že ste sa s tým už zmierili. Vyhoďte ich, alebo ich ešte použite na handričky. Ak budú dobré na tento účel, hneď si ich aj nastrihajte na požadované rozmery, lebo robíme zásadné rozhodnutia, nie polovičné.
3. Teraz dajme na kôpku oblečenie, ktoré je nám malé, veľké, alebo nám nesedí strihovo. Tento krok nie je ťažký, lebo ide o objektívne príčiny vyradenia. Nemyslite v duchu na to, že „možno ak by ste schudli, pribrali, prižmúrili oči atď., mohli by ste túto vec vynosiť“.  Myslite v prítomnom okamihu. Momentálne je to takto a s vecou sa treba rozlúčiť.

boty

4. Vyradiť veci, ktoré s vami nejakým spôsobom neladia. Je to vaša pocitová záležitosť. Niektorých sa v duchu zbavíte ľahšie, s niektorými to pôjde horšie. V takomto prípade si ešte skúste vec obliecť a nakombinovať ju s vašimi obľúbenými vecami tak, ako ste to ešte nikdy neurobili. Ak budete mať pocit, že ani tak to s vami akosi nesedí, nemusí vám byť  ľúto dať ich na kôpku s vecami, ktoré s vami neladia.

4.  No a nakoniec tu máme oblečenie, ktoré nosíte často a radi. Dajte ich na poslednú kôpku.
5. Skriňu pekne vyčistite, vyvetrajte a môžete do nej pekne poukladať veci z poslednej kôpky a veci, ktoré s vami doteraz neladili, ale našli ste im v nejakej kombinácii uplatnenie.
6.   Vyradené kúsky recyklujte. Máte niekoľko možností:
 – darujte ich rodine, priateľom
– podajte si inzerát a predajte ich
– venujte ich charite

Zvýraznite opálenie

Opálenie je pre niekoho nesplnený sen, pre iného nežiaduca nepríjemnosť, ktorá si vyžiada červenú pokožku alebo pigmentové škvrny. Bojíte sa tiež opálenia? Je mnoho dôvodov, prečo sa ľudia stránia tmavšej pokožky a v našej kultúre to nie je vôbec kvôli postaveniu alebo sociálnej skupine.

slunění

Ako sa opáliť prirodzene?
To je to, čo majú ľudia ešte pred začiatkom leta na mysli. Ak máte dostatok pigmentu, patríte medzi tých šťastných, ktorým nerobí problém pobyt na slnko aj niekoľko hodín. Naopak, ak máte svetlú pokožku a aj vlasy je viac než isté, že je pre vás slnko ohrozením. Nič to však nezúfajte. Na trhu existuje niekoľko produktov, ktoré vám buď pomôžu pri prirodzenom opálení, alebo sú naopak samoopaľovacie. Mnohý sa toho boja, no tí, ktorí sa dali na tento trend určite neľutujú. Je to prirodzenejšie ako červené spálenie alebo návšteva solária. Samozrejme tu platia dôležité pravidlá, ktoré keď nedodržíte, budete mať viac starostí ako radosti.

Ako si čo najdlhšie udržať hnedú
Asi jedna z najviac prekvapivých vecí po Nežnej revolúcii je opálenie. Mnohé modelky ak nie aj všetky sa prezentujú hlavne opálením. Na to, aby im čo najdlhšie zostalo využívajú krémy. Okrem toho sa snažia vynechať drsné pílingy z každodennej rutiny ako aj pravidelné vychádzky na slnko. Pri samoopaľovacích krémoch je tiež dôležitá pravidelnosť a najmä píling. Ten odstráni odumreté bunky a zabráni nepríjemným škvrnám.

opalování

Dajte si niečo na seba
Najlepšie niečo také, čím zvýrazníte hnedastý nádych. Aké farby teda zvoliť? Najlepšie je, ak dáte na obdiv čo najviac pokožky a nezabudnete na tvár, ktorú by ste mali doladiť pomocou make-upu. Opálenie zvýrazníte nie len oblečením, ktoré by malo byť svetlé a výrazné farbou, ale aj vlasmi, ktorým by ste mali dopriať zopár svetlých prameňov. Ak sa chystáte na nejakú akciu a chcet sa ozvláštniť, aj obyčajné šperky sa na zdravo opálenej pokožke javia oveľa príťažlivejšie. Napríklad taký citrín, peridot alebo jemne modrý iolit.

Zabaľte sa do teplej mikiny

Vždy sa pozerajte na to, v čom sa cítite pohodlne. Je jasné, že občas musíte urobiť ten správny krok a občas sa proste musíte pozrieť na to, čo je pre vás naozaj to najlepšie, čo vidíte, ale nech sa deje čokoľvek, niekedy sa proste musíte obliecť pohodlne a tak, aby ste sa vy sami cítili čo najlepšie. Pre mnohých ľudí je to ťažké a niektorí si myslia, že nie je nič horšie ako pohodlné oblečenie, pretože to teda nie je v žiadnom jednom ohľade sexi. Ale opak je pravdou a vy môžete byť sexi, keď sa preto rozhodnete a keď urobíte všetko presne tak, ako to chcete vy sami. A aj keď sa musíte pozrieť na to, z čoho máte radosť, nakoniec to bude hlavne tak, aby ste boli so sebou sami spokojný.
chlap v mikině
Najpohodlnejšia vec na oblečenie, ktorú si na seba môžete dať? Tak to je jasné ako facka. Je to mikina. Mikina je všetko, na čo sa môžete pozrieť, mikina je úplný strop všetkého, čo okolo seba vidíte a nakoniec to budete musieť urobiť pre seba. Hoci by ste to nečakali a hoci je to pre vás nepravdepodobé, vždy môžete urobiť všetko presne tak, ako po tom vy sami túžite a o ničom inom to nie je.
stopař u lesa

Keď sa rozhodnete, že si ju na seba dáte napriek tomu, že vás niektorí ľudia odsudzujú alebo tomu proste nerozumejú, je jasné, že to viac hovorí o vás. Napríklad to, že ste šťastný a spokojný človek, ktorý sa nepotrebuje zameriavať na to, čo majú na sebe ostatní ľudia. A to je niečo, čo je dôležité. A to je niečo, na čom záleží a na čom sa dá stavať. Nie na tom, čo si šepkajú ľudia okolo vás. A že si teda naozaj šepkajú a aj si šepkať budú, veď čo iné by mali robiť, no nie? Takže, rozhodnite sa a uvidíte sami. Skutočne to bude vždy hlavne o tom, čo je pre vás super a sami najlepšie viete, že niektoré veci jednoducho neoklamete. Mikina je proste život. Mikina je všetko, čo si len môžete priať.