Tovar

4 tipy ako rozpoznať kvalitný matrac

Pri návšteve predajne, alebo internetového obchodu s matracmi, sa človeku môže zatočiť hlava. Ponuka je dnes totiž tak široká, že vybrať si ten správny kúsok nie je vôbec jednoduché. V tomto prípade hovoríme o investícii na dlhé roky, a preto by sme si mali vedieť vybrať naozaj dobre. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme ako zaručene rozpoznať naozaj kvalitné matrace segum.sk.

dítě, které čte knihu

  1. Prvá vec, ktorá vám vie o kvalite matracu napovedať naozaj veľa, je jeho záruka. Na kvalitný tovar sa spravidla vzťahuje aj omnoho dlhšia záručná doba. Avšak pozor. Je veľmi dôležité, aby ste zistili aj to, za akých podmienok vám na matrac platí predĺžená záruka. Niekedy sa totiž môže stať, že síce môžete tovar reklamovať aj po uplynutí piatich rokov, avšak iba v istých prípadoch. Tu sa teda nemusí jednať o naozaj kvalitný kúsok. Kvalitu rozpoznáte tak, že predĺžená záručná doba platí bez prísnych podmienok.
  2. Poťahový materiál musí byť na prvý pohľad, alebo dotyk kvalitný. Kvalitný, znamená najmä to, že musí byť dostatočne pevný a pružný. Nemusíte byť odborníkom, aby ste vedeli tieto vlastnosti identifikovať veľmi rýchlo.
  3. O kvalite matracov jednoznačne rozhodujú použité materiály na ich výplň.
  4. V prípade peny platí pravidlo, že čím je pene hustejšia, pevnejšia a teda i tvrdšia, tým je kvalitnejšia. Príliš mäkká pena sa uleží už po veľmi krátkej dobe. Hustotu dokážete zistiť veľmi jednoduchým testom, a to je váha matracu. Ťažší, znamená kvalitnejší, čo platí ale iba v prípade peny. Pri pružinových matracoch, nie je určenie kvality až tak jednoduché.

žena s notebookem na postel

  1. Rozhodujúcim faktorom je aj samotný prístup predajcu. Ak je vám schopný a ochotný odpovedať na všetky vaše otázky, máte aspoň ako takú istotu, že ide o seriózneho obchodníka. Taktiež by sa vám mal snažiť predať tovar, ktorý je najvhodnejší práve pre vás a nie ten, na ktorom zarobí najviac on.