Tovar

Aké svetlá do barov a nočných podnikov?

Nie všade je vítané svetlo so silnou intenzitou. V niektorých priestoroch naozaj radšej uvítame, ak sa síce svieti, ale skôr miernejšie. K takýmto priestorom môžeme zaradiť konkrétne časti interiéru, ale aj celkový areál, akým je napríklad nočný bar.

  • Viete si predstaviť nočný bar, ktorého priestory by boli silne ožiarené?

Nejde to skrátka k sebe. Dôvodom je už len fakt, že s nočným životom si skrátka nespájame svetlo, skôr nejaké jemné alebo dekoračné nasvietenie. Mimochodom skvelým doplnkom pre nočné bary sú dekoračné led pásky, predovšetkým farebné alebo RGB. Ideálne sa dajú využiť na nasvietenie barového pultu.

osvetlený bar

Ďalším dôvodom je ten nie príliš príjemný pocit, kedy je človek v neskorých večerných hodinách a pod vplyvom skonzumovaného alkoholu vystavený silnému svetlu. Nie je to skutočne nič príjemné a dokáže to dokonca narušiť celkovú atmosféru, v neposlednom rade náladu zúčastnených.

Preto v takejto situácii musíme vyberať osvetlenie trochu detailnejšie. Faktorom je jeho intenzita, ale napríklad aj farba. Obzvlášť, ak vravíme o moderných led svetlách. Práve tieto nám totiž poskytujú rozdielnu intenzitu, rozdielne farby svetla, no hlavne pravidelnú úsporu na energiách. Vybrať môžeme napríklad led žiarovky s rôznymi závitmi, v prípade záujme však aj iné formy osvetlenia, ktoré disponujú totožnou technológiou Light Emitting Diode.

  • „Ledky“ poskytujú oproti klasickým starým žiarovkám až o 90 % úspornejšie osvetlenie.

farebné osvetlenie

To oceníme pri ich dlhodobom využití, čiže práve v spojitosti s pravidelným osvetlením v bare. Rovnako oceníme ich vysokú a oveľa dlhšiu životnosť, ktorá sa v priemere udáva na 50 000 hodín. Je to ďalšia výhoda, ktorú oceníme pri každodennom využití v podniku. Svetlo emitujúce diódy môžu byť v dlhodobej prevádzke, nemusíte sa báť, že by sa tak skoro vypálil alebo že by zbytočne „žrali“ vysoký odber elektrickej energie.