Nezařazené

Ako a kde sa čo najlepšie zregenerovať

Možností kam sa vybrať je viacero: môžete ísť k moru či na hory. Alebo sa zveriť do rúk profesionálom a rezervovať si pobyt v kúpeľoch. Môžete navšítivť české alebo aj naše slovenské:.

meditace

Mimochodom poznáte rozdiely medzi kúpeľnými pobytmi? Nie sú totiž kúpele ako kúpele. Zmätok nastáva aj kvôli definíciám, ktoré kúpeľný priemysel používa. Kúpeľné rezorty často ponúkajú dokonalý wellnes zážitok a na druhej strane tradičné kúpele už nie raz zahŕňajú do svojej ponuky sauny, vírivky a masáže známe z wellnes pobytov.

Wellnes alebo relaxačný pobyt
Nájdete ich často na rôznych zľavových portáloch, ponúkajú jedno až viac dňové pobyty s rôznymi úrovňami starostlivosti.
Zahŕňajú masáže, možnosť zaplávať si v hotelovom bazéne, saunu a vírivku. Okrem toho dostanete nápoj, raňajky, v prípade dlhšieho pobytu aj večeru. Samozrejmosťou sú vybavené šatne, župan a papuče. Tieto pobyty väčšinou ponúkajú aj prídavné služby ako sú ošetrenie tela a nechtov.

Voda používaná v takýchto wellnes pobytoch nepochádza z liečivého prameňa ale môže byť upravená pridaním rôznych solí, byliniek alebo minerálnych látok.

Pobyty v kúpeľných rezortoch
Táto malá skupina pobytov je venovaná podpore zdravého životného štýlu, chudnutia, detoxikácii organizmu, špeciálnym záujmovým programom ako pešia turistika. Môže zahŕňať aj odborné kurzy alebo prednášky. Samozrejmosťou by mal byť odborný dohľad fyzioterapeuta, lekára alebo diétnej sestry.

Dĺžka pobytu sa pohybuje od 7 nocí vyššie. Celý pobyt sa väčšinou nachádza blízko liečebných kúpeľov preto nie sú problémom ani dodatočné služby štandardne poskytované kúpeľným hosťom.

lázně

Liečebné kúpele
Pobyt v liečebných kúpeľoch predpisuje lekár– špecialista alebo praktický lekár na doporučenie špecialistu. Na Slovensku existuje množstvo minerálnych prameňov, z ktorých vyviera voda rôzneho zloženia (hydrogenuhličitanovo-vápenato-horečnatá, sírovodíková atď), ktoré liečia skutočne široké spektrum ochorení.

Pobyt v liečebných kúpeľoch trvá minimálne 14 dní. Podľa vašej diagnózy absolvujete procedúry podľa presného liečebného rozpisu.