Tovar

Ako si vybrať správny strih zimnej bundy alebo kabátu?

Striedanie ročných období môže nastať prudko a teplé slnečné počasie častokrát strieda náhle ochladenie aj o niekoľko desiatok stupňov. Ľahké a tenké oblečenie je v takomto období treba čo najrýchlejšie zmeniť na teplé zimné bundy a kabáty. Pokiaľ vo vašom šatníku ešte zimnú bundu na túto sezónu nemáte, pri začiatku ochladzovania je najvyšší čas, aby ste si nejakú novú štýlovú a zároveň poriadne teplú bundu zaobstarali. Ako si však vybrať správny strih bundy či kabátu na zimu? Samozrejme, že najdôležitejšie je, aby sa vám vybraná bunda páčila svojím štýlom a taktiež, aby ste sa v nej dobre cítili, ale riadiť by ste sa mali taktiež aj typom vašej postavy.

modrý kabát

Pokiaľ máte vyššiu štíhlu postavu a dlhé nohy, zvoliť môžete napríklad bundu kratšiu, avšak pozor treba dávať, aby bunda nebola krátka až príliš a vy ste neprechladli. Opačným prípadom sú dlhé bundy, ktoré na vysokej postave vyniknú síce tiež pekne, ale pri nízkej postave môžu telo zbytočne ešte viac skracovať.

krátka zimná bunda

Pokiaľ vašej postave chýbajú krivky, môžete jej ich dodať bundou či kabátom, ktorý zvýrazní opaskom váš pás. Širšie boky zase môžete schovať s pomocou bundy alebo kabátu strihaného do písmena A, ktorý je vo vrchnej časti užší a v tej spodnej zase širší. Zaujímavou voľbou môže byť aj populárny oversized voľný strih, ktorý však vie byť pri objemnejšej postave nie moc ideálnym riešením. Príliš veľká a voľná oversized bunda môže moletnejšiu postavu viac rozširovať a robiť ju ešte väčšou a objemnejšou. Pár kilogramov navyše pomôže ukryť dlhšia bunda s rovným strihom, prípadne kabát zúžený v páse, ktorý postave dodá tvar presýpacích hodín. Nech už si vyberiete akýkoľvek strih bundy, najdôležitejšie je, aby ste v nej cítili dobre, a to nie len pri pohľade do zrkadla, ale najmä pri jej každodennom nosení. Ak sa v bunde nebudete cítiť pohodlne, nezachráni vás ani to, že je teplá a nepohodlnosť si zaručene všimne aj vaše okolie.