Tovar

Dravá ryba neodolá

Každý, kto aspoň raz za život skúsil rybárčenie vie, že na chytenie ryby je treba vymyslieť určitý trik. Myslím tým, že nestačí len mať udicu, nahodiť ju a za minútu sa nám chytí ryba, to nie! Ryby nie sú až také hlúpe, ako by si niekto mohol myslieť. Musíme ich prilákať.

rybolov

A to najlepšie krmivom. Lenže všetky ryby nemajú rovnaké chute. U kaprov, alebo iných vegetariánskych rýb stačí, ak na vhodné miesto nasypeme kúsky starého chlebu, rôzne zbytky kukurice a na háčik pripneme takisto zmes pozostávajúcu z cestička, kukurice a podobne.

Ale ako uloviť mäsožrávu rybu, dravca?
Cestičko a kukurica nám nepomôžu. Dravca prilákame jedine tak, ak na háčik napneme malú rybku, napríklad Beličku či Slniečko. Lenže nie je to zrovna práca pre slabé žalúdky. Malú živú rybku napichujeme na háčik. O chvíľu však zdochne a prestane sa hýbať, teda tým pádom ju ten dravec ťažšie zaregistruje, teda je menšia šanca, že skočí na našu mŕtvu návnadu. Práve preto nám dosť veľkou mierou pomôžu návnady na háčik, akými sú voblery.

Skvelé lákadlo
Ide o takú dôvtipnú návnadu, ktorá výzorom i pohybom veľmi pripomína malú, plávajúcu rybku. Dravá ryba však nerozozná, že sa jedná o umelú napodobneninu. Voľným okom to možno nerozozná ani človek. Každopádne dravá ryba zaútočí a napichne sa priamo na Váš háčik. Vy už len ťaháte. Táto návnada však zostáva nepoškodená, je odolná, dravá ryba ju neprekúsne. Takže môžete ju používať opäť a znova, pričom má výhodne nízku cenu, okolo 16 Euro.

rybník

• Tieto návnady sú však vyrábané z rôznych materiálov, no každý model je na prvý pohľad nerozpoznateľný od živej rybky. A hlavne, vo vode pláva rovnakým štýlom ako živá, takže pomýli každého dravca a ten Vám okamžite a nenásytne skočí na háčik. Na výber sú aj rôzne veľkosti. Každopádne tá suma cca 16, 60 Euro je tá najvyššia. Oplatí sa to viac, než zakaždým chytať a brutálne ničiť živú rybku.