Nezařazené

Kodi, zábava bez obmedzení

Vraví vám niečo názov Kodi? Pokiaľ využívate nové techológie a ich služby, zrejme áno. V tomto prípade ide o službu, ktorú určite každý rád vo svojom zariadení uvíta. V dnešnej dobe je ešte jednou z mála, čo vám vo vašom zariadení umožní zabaviť sa zdarma. A práve to leží v žalúdku pár konkurenčným službám, ktoré by chceli Kodi zakázať. Pre nás užívateľov by to však bola škoda.
Mne osobne tiež nie je sympatický fakt, že dnes si kúpim drahé zariadenie, no ak chcem na ňom robiť aspoň niečo, musím si ešte predplatiť služby, čo sú v zariadení, inak mi bude viac-menej na nič. A človek už teda investuje i do tých aplikácií a služieb, predplatí si ich, alebo si cez ne kupuje filmy, len aby zariadenie využil. Žiadne pozeranie a zábava zdarma sa netrpí, no práve Kodi bola, vlastne našťastie ešte je, sympatická výnimka.

internet

•         Zistilo sa, že u ľudí je populárna, tým pádom sa dostaví späť aj na Xbox One, avšak budete ju musieť nájsť cez Windows Store.
Ale služba Kodi je sama o sebe naozaj sympatická, dopraje vám slobodnú a neobmedzenú zábavu v podobe multimédií a živého streamingu. V podstate ide o multimediálny prehrávač, na ktorom prehráte všetko, no skvelá je možnosť spomenutého streamingu, ktorá vám umožní pripojiť sa zdrama k službám ako Amazon Prime Instant video, Crackle, Rhaspody, Pandora Internet Radio, Spotify a samozrejme Youtube a Netflix.

sociální siť

•         No práve Netflix je služba známa svojou zábavnou ponukou videí, avšak i tým, že bez poplatku vám nedá prístup. A práve Netflixu sa nepáči, že je zahrnutý v Kodi, ktorý dáva bezplatný a slobodný priestor na pozeranie, či počúvanie multimédií. Práve Netflix by si prial činnosť Kodi zakázať.
Ak vám názov Kodi nič nevraví, možno túto službu poznáte ešte pod starším názvom a to Xbox Media Center, alebo v skratke XBMC. V službe bude dostupná po novom i čeština, o slovenčine zatiaľ neviem.