Elektro

Elektronika pre deti alebo ako spojiť príjemné s užitočným

Každodenný život, naše zaužívané zvyky ako aj povinnosti môžu prebiehať praktickejším, komfortnejším a zábavnejším spôsobom vďaka modernej technológii. A tento nástup noviniek rozhodne zasiahol tiež generáciu dnešných školákov.
Akýmsi nevyhnutným základom sa stal chytrý mobil, respektíve smartphone, a to už od školských lavíc. V jednom zariadení s pripojením k internetu a plným aplikácií dokážete nájsť odpoveď takmer na čokoľvek, čo je napr. veľká výhoda pri učení alebo robení domácich úloh. V neposlednom rade je tu množstvo ďalších funkcií súvisiacich napr. s mapou a orientáciou v meste, cestovným poriadkom apod.Tínedžer s mobilom.jpg

  • Z hľadiska mladších ročníkov, respektíve detí na základnej škole možno nie je také dôležité hľadieť na revolučné parametre či modely z vyšších cenových kategórií, avšak dôležitou vlastnosťou by mala byť najmä spoľahlivá výdrž batérie.

Klasické knihy dokáže nahradiť jedna elektronická čítačka.
Do dnešnej elektronickej čítačky kníh sa zmestí množstvo titulov. Navyše je prenosná a ľahko ovládateľná. Do čítačky je možné uložiť bohatý obsah kníh, informácií a skrátka textového obsahu. A mať takúto zásobu potrebných titulov vždy pri sebe a v jednom zariadení je určite výhodou, ktorú žiak ocení v tej správnej chvíli.Školské pomôcky.png
Tabletnemusí byť len na hry, ale takisto dokáže rozvíjať kreativitu.
Má prakticky totožné funkcie a aplikácie ako smartphone, ale niektoré tablety disponujú tiež digitálnym perom alebo ceruzkou a svojou obrazovkou ako aj funkciami sú viditeľne zhotovené ku kreatívnym činnostiam. Rovnako ako v prípade kníh, aj kresba a grafická tvorba chytá digitálnu formu, čo pravdepodobne platí tiež pre blízku budúcnosť.
Smart hodinky sú zasa zábavnou motiváciou pre budúcich športovcov.
Pomocou dnešných hodiniek a ich inteligentných funkcií je zábavou tiež meranie prejdených kilometrov, či už pri behu alebo na bicykli. Navyše disponujú podobnými užitočnými funkciami ako smartphone.