Nezařazené

Hrdinové nové fronty

Hovorí vám niečo názov tejto kapely ? Bola to česká kapela, v štýle „punk“ Ako už názov štýlu hudby v ktorom sa prezentovali naznačuje, išlo o skupinu rebelov-
Rebelujúcich proti všetkému vo vtedajšom režime. Nikdy pokiaľ viem nič nevydali. Za bývalého režimu nesmeli a dnes ich nikto asi nechce. Nakoniec aj tu platí- že nie všetko čo bolo zakázané- bolo aj kvalitné,

punk

Po roku 1989 sme mali možnosť na televíznej obrazovke vidieť veru množstvo „trezorových“ filmov a množstvo „trezorových kapiel“.
Tie, ktoré stáli za to sa hrajú aj dnes. Tie o ktoré nebol záujem- sa nehrajú. Nedá sa povedať, že je to vinou režimu- je to v dôsledku niekoľkých vecí:

  • Nekvalita
  • Súčasná neaktuálnosť
  • Neexistencia vtedajšieho zloženia kapely v prípade napríklad hudby.

Drvivá väčšina je ale nehraná z dôvodu kombinácie viacerých faktorov naraz. Mám pocit ale, že pre mladú generáciu už nie sú pochopiteľní. Nenesú už v sebe pre nich žiadny odkaz.

Ak by sme sa mladých opýtali na november 1989 – neviem, čo by o tom vedeli vôbec povedať. Je to pre nich dávna história. Nechápu súvislosti dejín, ani bojovníkov v dejinách bojujúcich- hoci v menšine.

rockerka

Možno aj dnešná doba prinesie „protestsongy“. Ktorým opäť tá ďalšia nebude rozumieť. Vždy to tak v dejinách býva.
Vždy- v každej spoločnosti- sa dejú neprávosti voči niektorým jedincom a tí potom pociťujú potrebu to okoliu oznámiť. Tak to je aj správne ! Hudba a umenie musia odrážať dobu a konkrétny pocit jednotlivca..
Nie každý ale musí vedieť týmto pocitom rozumieť- ani to nie je žiaduce. Koľko ľudí- toľko rôznych názorov a toľko veru aj rôznych pocitov možno že aj z tej istej spolu videnej udalosti.
Aj o to je demokracia- niečo sa nám môže a niečo nemusí páčiť. Dobré je, že si to všetci môžeme vybrať. Žiaduce je, aby sme to aj pochopili! Čo je vlastne demokracia ?