Tovar

Plechové disky na autá sú dávno OUT, siahnite po hliníkových

Plechové disky na autá, respektíve ich kolesá majú hneď niekoľko nepraktických problémov, medzi ktoré sa radí napríklad komplikované umývanie ich vnútornej strany, nakoľko tá je takmer nedostupná. V nejednom prípade tak vidíme jazdiť auto s hromadou špiny na plechovom disku, čo je dnes už out. Dnešný trh totiž vo veľkej miere ponúka hliníkové disky, ktoré sa tešia rastúcej popularite vďaka svojim praktickejším vlastnostiam, ale aj značne krajšiemu dizajnu, viď napríklad disky alutec.

alutec

V prípade plechových a pravdepodobne zanesených diskov pôsobí koleso, vlastne i jazda nevyvážene a kolesá systematicky poškodzujú podvozky. Samozrejme musíme spomenúť aj nahromadený sneh za ozdobnými „puklicami“. Z pohľadu moderných alu diskov však tento problém nezažijete, nakoľko ich údržba a čistenie prebieha skutočne jednoducho a prakticky.

disky

Starostlivosť o hliníkové disky
A ich údržba spočívajú predovšetkým len v pravidelnom umývaní vodou a použití bežných prostriedkov určených k umývaniu auta. Je však takisto možné použiť konkrétne čistiace prostriedky určené výrobcom. V oboch prípadoch by sme sa ale mali vyhnúť agresívnym chemikáliám či vysokému percentu alkoholu.

Nielen estetický dizajn, ale aj bezpečnosť
Bezpečnosť ide ruka v ruke s kvalitou konkrétnych diskov. Respektíve kvalitné disky spoznáte aj podľa ich bezpečnosti, každopádne bezpečné disky musia byť predtým, než sa dostavia na náš trh schválené a oficiálne určené k predaju.

Záleží však aj od vkusu a individuálnych prianí
Aj aludisky, respektíve hliníkové sa vzájomne odlišujú a ponúkajú niekoľko variantov. Estetickými a funkčnými vlastnosťami si prakticky môžeme byť istí, preto sa výber následne orientuje skôr na individuálnom štýle motoristov, pričom sa výber v nejednom prípade takisto prispôsobuje konkrétnemu typu ich áut. Aby takýto disk dokonale zapasoval, zákazník by sa mal poradiť s odborníkom alebo priamo predajcom.