Dom a záhrada

Mobilný dom je niečo extra

Nie každý dom sa musí postaviť a následne stáť na pevných základoch. Mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/ sú v tomto smere iné. Ak si ich záujemca objedná, postavený domček s vybavením sa mu privezie na dohodnuté miesto. A nový majiteľ v prípade záujmu môže tento domček po čase previesť zas na iné miesto. Zmena je život a zmena prostredia je niekedy presne to, čo potrebujeme. Rozmýšľali ste už preto niekedy aj vy nad mobilným domom?

V takom prípade sa môžete ocitnúť v situácii, kedy sa rozhodnete nejaký si z ponuky mobilných domov kúpiť. Tu je však dôležité, aby vám vyhovoval a konkrétne aj účelu, za ktorým ho chcete využívať. Najčastejšie sa kupujú za účelom rekreačného sezónneho pobytu, ale tie drahšie modely slúžia takisto na celoročné bývanie.

Karavany, kempovanie

Účelov, za akým si tento domček ľudia kupujú, býva niekoľko:

  • Okrem sezónneho či celoročného bývania býva účelom napríklad priestor na prácu alebo podnikanie. To znamená, že priestory v niektorý prípadoch slúžia aj ako kancelária či home office.
  • Často sa však takýto dom kupuje za účelom relaxácie a rekreačného sídla, ktoré mimochodom slúži aj ako také „náhradné“ bývanie. Výhodou mobilného domu je, že sa dá priviesť na ideálne miesto, napr. v blízkosti prírody.

Ako už odznelo, v mobilnom dome s vhodným vybavením sa dá bývať tiež celoročne. Alebo sa dá tento napríklad prenajímať turistom. Z hľadiska podnikania sa zas dajú tieto priestory prerobiť na kaviareň alebo fast food a keď domček stojí na strategicky vhodnom mieste, zákazníci ho ľahko nájdu.

Útulný interiér

Ďalšie výhody mobilného domu:

  • Najznámejšou výhodou je napriek všetkému jeho nízka cena v porovnaní s cenami rodinných domov a dokonca vyjde lacnejšie, než chata. Prístupná cena je faktorom, ktorý často krát rozhoduje.
  • Mobilheim je už zariadený, nie je potrebné sa zaoberať jeho stavbou.