Dom a záhrada

Niekoľko metrov navyše

Dvere sa nachádzajú v každej domácnosti. Samozrejme, ak ste sa ich nerozhodli zvesiť, čo by ale nebolo príliš rozumné. Súkromie je predsa len súkromie a to potrebuje, minimálne raz za čas, každý z nás. prečo hovoríme práve o dverách? Pretože tieto neoddeliteľné časti našej domácnosti, nás zároveň oberajú o podstatnú časť priestoru. Veď sa nad tým zamyslite. Keď sú otvorené, tak minimálne osemdesiat centimetrov miestnosti ( to je klasický rozmer interiérových dverí) je absolútne nevyužitý. Nehovoriac o úzkych chodbách, alebo iných malých priestoroch, kde dvere neraz predstavujú poriadnu prekážku. Pokiaľ s podobným problémom vo svojom byte bojujete aj vy, existuje jedno riešenie.

otočné dveře

Nenechajte sa odradiť cenou

Hovoríme o posuvných dverách. Možno si poviete, že pôjde určite o veľmi drahú záležitosť. To ale v skutočnosti nie je úplná pravda. ak by ste sa rozhodli pre iné, neposuvné dvere, zaplatili by ste len o zlomok menej.

Posuvné môžu byť aj sklenené

Ak chcete svoj byt zväčšiť aj opticky, ideálnym riešením sú sklenené dvere osadené v jednom z posuvných zariadení. Okrem toho, že nebudú zavadzať v priestore, prepustia všetko svetlo, a tak váš príbytok bude automaticky pôsobiť väčšie.

skleněné dveře

V puzdre alebo zavesené

Poznáme viacero posuvných systémov. Najviac využívanými sú nasledujúce dva.

  1. Dvere umiestnené do steny- do puzdra

V tomto prípade sú dvere doslova ukryté v stene. Tento systém vyzerá tak, akoby vychádzali z jednej strany steny, do tej druhej. Ide o veľmi praktické a aj bezpečné riešenie. drobnou nevýhodou je vyššia cena ich inštalácie.

  1. Posuvné dvere na stenu

Bezpochybnou výhodou tohto systému je jeho jednoduchá inštalácia a nižšia cena. Na stenu sa v tomto prípade pripevní lišta, do ktorej sa krídlo dverí zavesí. Nie sú teda uložené v zárubni ani v stene. Takýto spôsob ich upevnenia navyše pôsobí veľmi neklasicky a zaujímavo. Ak teda radi experimentujete, závesný systém je práve pre vás.