Ženy

Strieborné šperky nie len na okrasu

Striebro patrí k ušľachtilým kovom. No a tie nie len že pekne vyzerajú, ale dokážu i liečiť.

Strieborné šperky dokážu pozitívne vplývať na náš organizmus. podľa čínskej medicíny, ktorý využíva Jin a Jang princíp, je striebro zástupcom ženského princípu. Práve preto, patrí neoddeliteľne k ženskému pohlaviu.
Strieborné šperky, dokážu v našom organizme nastoliť akúsi rovnováhu. Mohli by sme povedať, že dokážu harmonizovať všetky vnútorné orgány. Spomaľujú proces starnutia buniek,, majú pozitívny vplyv na centrálny nervový systém. Podľa odborníkov dokonca znížia horúčku. https://gameon.sk, náramky, prstene, či náušnice, by mali nosiť aj tehotné ženy. Tento kov totiž dokáže odbúrať ranné nevoľnosti a iné nepríjemné stavy počas tehotenstva.

stříbrný řetízek

Zdravotné účinky striebra, boli známe už pred stovkami rokov. V minulosti sa tento kov využíval najmä pri liečbe žltačky. Ľudia však verili, že môže pomôcť pri bolestiach hlavy, diabete, nadváhe a dokonca pri reumatických bolestiach.

Možno si teraz hovoríte, že trošku preháňame. Ako môže strieborný šperk naozaj pomáhať. Pozitívne účinky striebra, sú však využívané aj vo farmaceutickom priemysle a dokonca i pri výrobe čistiacich prostriedkov. Striebro má totiž silné antibakteriálne účinky. Nájdete ho napríklad v sprejoch, ktorými http://bratislava.dnes24.sk/10-udalosti-ktorymi-zila-bratislava-v-roku-2017-287789 sa zastriekavajú rany po operácii, alebo vážnejšie povrchové zranenia po šití. Vyskytuje sa aj v mnohých dezinfekčných prostriedkoch do domácností a pracích práškoch.

řetízek

Aby mal na vás šperky ozajstný účinok, mali by ste nosiť čo najčistejšie striebro. Stopercentná rýdzosť je však pri tomto ušľachtilom kove nemožná. Striebro ako také nemá vhodné vlastnosti na spracovanie do malých a jemných tvarov, akými sú šperky. Preto doňho musí byť vždy pridaný aj iný kov. Najčistejšie striebro obsahuje maximálne deväťdesiatdva percent tohto kovu.