Tovar

Plastikové modely – z obyčajného tovaru umelecký skvost

Je to naozaj krása, zmenšenina, ktorá vyzerá ako skutočnosť. Či už ich má niekto doma, ako autíčka, motorky, lietadlá, helikoptéry, lode, tanky, vojačikov. Alebo vášnivý modelári vláčiky s koľajnicami a krajinkou. Môžete si vyberať.
Ešte takto medzi úvodnými riadkami vás chcem upozorniť, že modelovanie je zo začiatku, ale aj potom neskôr trošku drahší špás, ale keď potom budete držať v rukách konečný výsledok si poviete, že to za tie peniaze stálo, rovnako je to náročné aj pre trpezlivosť a nervy. No zároveň aj príjemná voľnočasová aktivita, pri ktorej vám uplynie čas rýchlo ako voda.

skutr

Ja som sa k tomuto koníčku dostala celkom náhodou. V jednom hračkárstve som našla model lietadla. Nevedela som, že či sú v ňom farby lepidlo a tak. Doniesla som ho domov, rozbalila a zistila, že v krabici sa nachádzajú len plastové odliatky. Ešte v ten deň som sa vrátila do obchodu a kúpila všetky potrebné farby, ktoré boli vypísané na obale krabice. Ešte som dokúpila lepidlo a štetce. Ak sa na to pozrieme z hľadiska ceny tak samotný model ma stál 5 eur. Farby 2.50 eur jedna. Čiže 3 farby 7.50 eur. Dva štetce po 1.49 eur = 2.94 eur. Lepidlo 1.70 eur. Konečná suma ma vyšla okolo 20 eur.

V hračkárstvach predávajú komerčnú značku – Revell. Preto sa na ňu aj zameriam.
Vám zo začiatku postačí obyčajný menší model za 4.50 alebo 5 eur. (Modely sa pohybujú v rôznej cenovej hladine. Od tých 3 eur až po väčšie a kvalitnejšie kusy aj cez 100 eur. Modely tejto značky sa delia na level 3,4,5. Väčšina kúskov je level 3 a tým určite aj začnite.)

autíčko

Lepidlo si kúpte na plastové modely, nie sekundové ani herkules. Oľutovali by ste to.
Farby, záleží či si kúpite Aqua color alebo Acryl. Prvé menované sú drahšie, zato ich môžete riediť vodou a nezapáchajú. Acryl sa riedi riedidlom a majú typický zápach.
Štetce vám zo začiatku stačia obyčajné s papiernictva, prípadne si môžete kúpiť kvalitnejšie.