Tovar

Sklenené steny – sú lepšie žalúzie alebo závesy?

Sklenené steny zažívajú svoj úspech a vlastne sa nie je čomu diviť. Ľudia a aj ja, na nich oceňujú asi ich moderný vzhľad a taktiež to, že presvetlia interiér. „Asi“ píšem preto, lebo to takto vnímam ja, takže ruku do ohňa za to dať nemôžem. V podstate je však úplne jedno, či ste si sklenené steny zaobstarali preto alebo tamto. V každom prípade budete totiž musieť zabezpečiť ich tienenie. Áno viem, asi si hovoríte, prečo tieniť niečo za ste zaplatili nemalé peniaze. Netvrdím, že by ste ich mali zakryť natrvalo, no počas horúcich letných dní alebo vtedy, keď chcete mať trošku súkromia, je tienenie na nezaplatenie. Ja som vyskúšala žalúzie aj závesy. Toto je porovnanie, týchto dvoch typov tienenia, z môjho pohľadu.
Muž stojí pri stene a cez žalúzie na neho svieti slnko.jpg

  1. Závesy

Ako prvé, som vyskúšala práve závesy. Musím povedať, že v kombinácii so sklom, dodali celému interiéru veľmi romantický nádych. Ak by ste sa rozhodli pre takéto riešenie, tak určite použite závesy, ktoré budú až po zem. Inak to bude vyzerať veľmi divne.
Závesy vyzerajú veľmi fajn a samozrejme, že i splnia svoj účel. Ako drobnú nevýhodu však vidím to, že ich musíte prať a v prípade takýchto veľkorozmerných kúskov, to nie je úplne pohodlné. Taktiež sa na nich zachytáva prach, takže ich budete musieť aspoň raz za čas zvesiť a poriadne vyprášiť.Silueta ženy, ktorá stojí pri tmavých závesoch, pri presklenej časti steny.jpg

  1. Žalúzie

Závesy som zvesila práve kvôli tomu, že s nimi bola práca. Nahradila som ich žalúziami, podotýkam, že klasickými z plastu. Nie tými dlhými, ktoré majú na povrchu textíliu. Z praktického hľadiska ide určite o lepšie riešenie. Prach proste utriete vlhkou handrou a máte hotovo. Čo sa estetickej stránky týka, tak nevyzerajú taktiež zle, len pôsobia takým chladnejším dojmom. Ak však máte svoj byt ladený do vyslovene moderného alebo industriálneho štýlu, tak žalúziami určite nič nepokazíte. Myslím si, že v takomto interiéri, dokonca vyniknú omnoho lepšie.