Business

Keď sa cesty roztopia

Predpokladám, že svoje auto pripravujete dôkladne hlavne na zimu. To ale nie je jediná doba, kedy by ste sa mu mali venovať. Rovnako dôležité je, aby ste si autíčko pripravili aj na leto, lepšie povedané, aby ste ho dali do poriadku po zime. Predsa len, toto ročné obdobie nie je prívetivé ako k nám, tak ani k našim autám.Červené auto s cestovným kufrom pripnutým na jeho zadnej časti stojí na chodníku.jpg

Kompletná revízia, od strechy po kolesá

Keď sa zima bude blížiť k svojmu koncu, to by malo byť niekedy koncom februára až začiatkom marca, nezabudnite sa objednať do servisu. Je veľmi dôležité, aby vám ujovia automechanici, skontrolovali auto od strechy až po kolesá. Práve preto je dobré, ak si nájdete podnik, kde vám poskytnú všetky služby. Za mňa vám môžem poradiť pneuservis Dubnica pitstopservis.sk, pri ktorom funguje aj autoservis.
Ak by v servise zistili, že je niečo zle, tak nečakajte a nechajte všetko pekne opraviť.

Výmena pneumatík

Keď už som spomenula tie pneumatiky, tak ich určite vymeňte. V lete sa síce dá jazdiť celkom bezpečne ja na zimných, čo však neznamená, že si pneumatiky nezničíte. Taktiež by ste si mali všimnúť slovíčko „ celkom“, pretože takáto jazda nie je bezpečná na sto percent.
Žena v krátkych zelených šatách drží na rukách dieťa a stojí pri dvoch autách.jpg
Navštívte umyváreň

Aj keď v zime veľa sneží a mohli by sme pokojne povedať, že je vonku mokro a auto na oko vyzerá celkom čisté, nie je to v skutočnosti tak. Stačí, ak sa pozriete trošku nižšie, konkrétne na váš podvozok. Podobne zlé to bude aj pod kapotou. Cesty sú v zime neustále pokryté štrkom alebo špeciálnou posypovou soľou, ktorá je obohatená o chémiu ( teda, aspoň by to takto malo byť ). Všetok tento bordel sa počas niekoľkých mesiacov, dostáva zospodu do vášho auta. Najhoršie je to na jar, kedy sa začína všetko topiť. Auto teda vpred letom poriadne vyčistite. Mimochodom, vedľa spomínaného pneuservisu Dubnica, je aj umyváreň, takže to máte naozaj po ruke. Auto by malo byť umyté určite pred tým, ako budete meniť pneumatiky a taktiež pred spomínanou revíziou.