Nezařazené

Slnko a zvuky prírody každé ráno vo vašej spálni

Počas spánku sa náš mozog čistí. Čistí sa nervová sústava, z ktorej sa odplavujú proteínové toxíny. Spánok má byť kvalitný, ale aj prebúdzanie. Začnite svoj deň optimisticky. Vstávajte s pokojom v duši a dobre naladení. Hlasný budík, ktorý vás vytrhne zo spánku tak, že vyskočíte s rozbúšeným srdcom z postele je to najhoršie čo môžete zažiť.
spící dívka u stromu
Pokiaľ si prajete mať príjemné ráno a napokon aj celý deň svetelný budík vám zabezpečí ideálne prebúdzanie. Ak máte šťastie na výdatný spánok zriaďte si v spálni budenie svetelným budíkom a vstávajte v pokoji a v pohode. Ak nie ste milovník techniky a nemáte najmodrenejší smartfón, uvidíte, že sa vám to vyplatí a časom si na klasický nepríjemný budík ani len nespomeniete.

A ak presa, strasie vás pri pomyslení na to, ako ste to tak dlho s tým nemožným alarmom mohli vydržať. Príliš hlasný alarm a preľaknutie, ktoré zažijete nahraďte svetelným budením s dokonalými zvukmi prírody. Najlepšie sa predsa zobudíme na zvuk toho čo je nám prirodzené a keďže sme ľudia tak vtáky a šumenie vetra, rieky vám nespôsobia žiadne zbytočné ranné šoky.

Keď sa k týmto lahodným zvukom pridá aj efekt vychádzajúceho slnka, ilúzia, že ste niekde na čistinke v lese je dokonalá. Ani najmodernejší dotykový mobil zatiaľ nevie napodobniť vychádzajúce slnko. Svetlo sa rozsvecuje postupne. Takto napodobňuje brieždenie. Zároveň aj mení farby podobne ako je to pri východe slnka. Variant je pravdaže viac.

Môžete si vybrať z rôznych zvukových motívov, napr. spev vtáčikov v šumiacom lese, dážď, zvonkohra vo vlnách vánku, morský príliv na pláži, dažďový exotický prales s tropickými zvukmi zvierat… Citlivosť na svetlo a zvuková hranica prebúdzania je u každého individuálna, a preto si intenzitu audia a svetla môžete ľubovoľne nastaviť, aby ste mali istotu, že vás vynález bezpečne zobudí.

Multifunkčný budík
Niektoré typy svetelných budíkov slúžia aj ako svetlo na večerné čítanie. Niekoľko úrovní jasu (20 – 30) vám poslúži ako osvetlenie pri čítaní zaujímavej knižky. Večer pri zaspávaní sa svetlo postupne tlmí až do tmy. Prístroj vám poslúži aj v prípade ak máte problémy so zaspávaním. Príjemné zvuky vás budú sprevádzať driemaním, prípadne si necháte zasvietené aj svetlo, aby ste simulovali západ slnka. Pri zaspávaní sa bude zvuk aj svetlo tlmiť až do úplnej tmy a ticha. Za budík zaplatíte okolo 150 €.
větev jehličnanu
Tak prečo si nedopriať príjemné chvíle večer alebo ráno so sympatickým budíkom, ktorý vám prirastie k srdcu? Pokiaľ si ho zaobstaráte, nedáte naň už viac dopustiť.