Tovar

Zmodernizujte svoj šatník

Oblečenie vždy najlepšie vynikne v upratanom a čistom šatníku. Ranné obliekanie http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/zadycha-vas-aj-obliekanie-naozaj-nekaslite.html sa je hneď radostnejšie a zrazu sa zdá, že ponúka aj viac možností na kombinovanie. Vyskúšajte niektoré z týchto začiatočníckych trikov, ktoré ho vylepšia.

obchod

Používajte organizéry.
Organizéry slúžia na prehľadné skladovanie vecí. Majú rôzne podoby, závislé najmä od toho, na čo sú určené. Nemali by Vám chýbať závesné organizéry s priečinkami, do ktorých môžete umiestniť napríklad topánky alebo doplnky.
Na menšie predmety môžete použiť organizéry na kancelárske potreby. Výborne v nich držia rôzne peňaženky a obaly na doklady. Ak máte kreatívneho ducha, použite iné bežne dostupné predmety na pohodlné a prehľadné ukladanie predmetov.

Využite bočné steny a dvere.
Ak máte slušnú zbierku šatiek a na ich uskladnenie používate vešiaky, skúste to inak. Poslúži Vám kúpelňový držiak na uteráky, ktorý môžete pripevniť do skrine. Na koľajničky vytvorené z takýchto držiakov je možné zavesiť aj iné predmety, napríklad topánky s opätkom.

Posuňte tyč nahor.
Ak je to možné, premiestnite závesný systém na vešiaky vyššie. Možno sa budete musieť viac natiahnuť, ale dole sa Vám zmestí viac vecí a šatník bude pôsobiť priestrannejšie.

Zabudujte do neho osvetlenie.
Keď už budete vedieť kde bude ktorý organizér, úložný box, držiak a háčik, nainštalujte osvetlenie. Poslúži Vám nielen zorientovať sa v ňom vo dne, v noci, ale šatník vhodným osvetlením opticky presvetlíte a zväčšíte.
Moderné sú LED pásiky, s ktorými šatníku dodáte štýlovosť. Podsvietenie si môžete vybrať v niekoľkých farbách a okrem oka potešíte aj svoju peňaženku, pretože v porovnaní so štandardným osvetlením klesne Vaša spotreba elektrickej energie o 90%. Nie je teda výhradne záležitosťou estetiky, má aj praktickú, ekonomickú a ekologickú stránku.

pásek

Veci uložte podľa preferencií.
Keď máte všetko pripravené a idete naspäť naukladať veci, rozdeľte ich na zóny založené na spôsobe, akým premýšľate. Zaveďte nejaký systém. Či už to urobíte podľa sezóny a typu oblečenia, strihov, materiálov alebo farieb, akýkoľvek systém je lepší ako žiadny.