Nezařazené

Služby na každom kroku

Ako vlastne fungujú služby? Chceli by ste nejaké začať poskytovať i vy? V tomto článku sa chcem bližšie pozrieť na podstatu toho, akým štýlom sú nám, zákazníkom, služby poskytované. Ak si to tak zoberieme, služby sú naozaj rôzne a mnohé z nich využívame každý deň. Bez niektorých by vlastne naše každodenné činnosti stratili svoju súčasnú podobu.
veřejná doprava

Tak sa pozrime na kolobeh takého normálneho dňa. Zobudíme sa v dome, v posteli, uvaríme kávu, čaj, osprchujeme sa, najeme, oblečieme,… K tomu, že máme dom, sme využili služby stavebníctva alebo realitky. Ku kúpe postele, kanvice, sprchy, jedla a textilu sme využili služby obchodov a obchodných centier, v ktorých sme tento bežne používaný tovar zakúpili. Následne ideme von z domu a využijeme služby MHD alebo služby železníc. Alebo sme využili služby autopredajcu a máme vlastné vozidlo. V tomto prípade zasa často využijeme služby čerpacích staníc. Prídeme domov, zapneme si počítač, pripojenie k internetu, alebo televíziu. Vyžívame služby, ktoré nám poskytujú elektrickú energiu a sieťové pripojenie. Toto pripojenie dáva priestor zasa ďalším službám, akými sú televízne stanice či mnohé rôznorodé webové stránky. Tieto televízne stanice a webové stránky dávajú zasa priestor ďalším službám, formou reklám.
benzinová pumpa

Toto som opísal iba taký obyčajný deň, no pozrime sa, koľko veľa služieb je nám poskytovaných a ani si to možno neuvedomujeme. Ako vravím, ak by tieto služby ukončili svoju činnosť, náš stereotyp a návyk by dostal úplne inú podobu. Asi by nám aj dlhšie trvalo, kým by sme sa s tým vyrovnali a zvykli si žiť bez nich. Bez niektorých vecí ako jedla, sprchy, či pri absencii spojov a vozidla by nám život pripadal asi dosť biedny. Aj bez zábavy a pripojenia k sieti by sme si už dnes ťažko zvykali.  Museli by sme si nájsť novú formu odreagovania sa, oddychu a čerpania médií či informácií. Museli by sme si nájsť viac času i na sociálny kontakt, pretože služby ako Facebook by sme nevyužívali.