Elektro

Ako sa zabaviť na mobiloch?

Krátenie času vo vlaku, v čakárni u doktorky, či doma po práci. Smartfón nám v tomto vypĺňa veľkú časť voľného času. Aj keď máme dobu, kedy je nadmerné používanie sociálnych sietí považované za závislosť a niektorí maloletí strácajú práve kvôli mobilným telefónom pojem o realite, telefón vie byť aj užitočným pomocníkom. Viaceré aplikácie sú náučné. Hlavnou úlohou aplikácií je však užívateľa zabaviť a spríjemniť mu voľné chvíle. Preto na trhu nájdete množstvo aplikácií od výmyslu sveta. Ktoré to sú?

android
 
Helix Jump                             Ide o hru, ktorej princíp je úplne jednoduchý. Vašou úlohou je spustenú loptičku dostať až na dno a nenaraziť pritom na prekážku. Ide o jednoduchú aplikáciu, ktorá donúti hráča stále pokračovať a zdolávať ďalšie úrovne.                   
 
Instagram                               Svojim spôsobom jedna zo sociálnych sietí, ale ide najmä o bavení ostatných používateľov svojimi pridanými fotografiami. Najnovšie ponúka aj možnosť nakupovanie cez profily. Svoj účet si jednoducho môžete aj skryť a vaše príspevky tak uvidia iba vaši priatelia, ktorí vás sledujú. Fotografie môžete vyhľadávať podľa viacerých kategórií, ktorými sú móda, bývanie, krása, cestovanie či zvieratá. Pozrieť si tiež môžete on-line vysielanie iných užívateľov.
 
Forge of Empires                   Strategická hra, v ktorej je vašou úlohou postaviť svoje mesto. Musíte rozvrhnúť stavbu budov na suroviny, vycvičiť armádu, či vybudovať mestské budovy. Hra podobná internetovému Travianu, kde taktiež bojujete a rozširujete sa. Princípom je dostať sa od doby kamennej až do ďalekej budúcnosti, ktorej je prispôsobené aj príslušenstvo.

instagram
 
Shazam                                   Pokiaľ milujete hudbu či karaoké túto aplikáciu si okamžite stiahnete. Stačí svoj mobil priložiť k rádiu a za pár sekúnd vám pesničku vyhľadá. Výhodou je aj text, ktorý vám začne bežať od rozpoznania piesne a vy tak môžete spustiť karaoké verziu.