Nezařazené

Berberská pevnosť menom Alžírsko

Severoafrická rezidencia Sahary –  z ktorých 80% je obsadené pieskami veľkej púšte. Okrem toho je Alžírsko druhou najväčšou krajinou v Afrike s najbohatším dedičstvom fenických a rímskych pamiatok a pevnosťou domorodého obyvateľstva kontinentu – Berberov. Už dve desaťročia, vzhľadom na dychtivé občianske konfrontácie a pravidelné únosy cudzincov, je Alžírsko nezaslúžene v tieni svojich turistických orientovaných, prosperujúcich susedov, Maroka a Tuniska , ale odvážny a sofistikovaný cestovateľ dokáže odhaliť  fantastickú veľkoleposť tejto krajiny.

poušť

  • Hlavným mestom je Alžírsko (Alger). Hlavné mestá sú Oran, Annaba, Tamanrasset, Konstantin, Setif, Batna .

 

  • Menová jednotka krajiny – Dinár (DZD), v 1 dinári 100 centim.  Platobnou kartou môžete platiť len v organizáciách orientovaných na cestovný ruch – veľké hotely, kancelárie leteckých spoločností a cestovné kancelárie, niektoré európske reštaurácie. Snažte sa tomu ale z hľadiska bezpečnosti vyhnúť.

 

  • Výmena meny je možná len v bankách a poštách, hoteloch a certifikovaných zmenárňach. Uistite sa, že si ponecháte potvrdenie o výmene. Bankomaty sú všadeprítomné.

 alžírsko

  • Alžírsko je obrovská krajina a letecká doprava je preferovaná pre pohyb medzi vzdialenými regiónmi. V krajine je 30 letísk, z ktorých najväčší sú Tamanrasset, Oran, Konstantin, Annaba. Všetky vnútroštátne lety zabezpečuje národný dopravca Air Algerie.

 

  • Hoci Alžírsko má takmer 990 km pobrežia, nie je toľko dobrých hotelov a miestne pláže sú kvalitou výrazne nižšie ako tuniské a marocké.

 

  • Na severnom pobreží Alžírska – stredomorské podnebie s horúcimi letami a relatívne chladnými zimami. Priemerná januárová teplota je +11 ° C, júl – + 27 ° C. Vo väčšine častí krajiny dominuje polopúšťové prostredie s suchým letom (teplomer sa zvyšuje na +36 ° C). Južné oblasti Alžírska ležia v púštnej klimatickej zóne s minimálnym zrážaním a konštantnou letnou teplotou približne +40 ° C. 

 

  • Obchody v Alžírsku pracujú v dvoch kolách: ráno a popoludní, s dvojhodinovou prestávkou na obed. Otváracie hodiny sú zvyčajne od 8:00 do 12:00 a od 14:00 do 18:00. To sa nevzťahuje na obchody so suvenírmi: tu platí zásada „až do posledného zákazníka“. Supermarkety v hlavnom meste sú otvorené od skoro rána až do neskorého večera.