Nezařazené

Domov sladký domov

Dom a domov, dve veľmi podobné slová no pre mňa osobne majú absolútne iný význam. Dom je miesto kde bývame, žijeme či skôr prežívame. Doma majú deti hračky, mamky kopy špinavého prádla a ockovia plno práce pre domácich kutilov. Dom tvoria materiálne veci no domov tvoria ľudia, pocity, starosti a radosti.
Ako na šťastný domov?

residence

Ako na šťastný domov? Videli ste už niekde nejakú príručku, manuál či návod ? Kiežby, vytvoriť niečo také je obrovská drina. Ako vo vzťahoch tak aj v rodine ( ktorá by mala tvoriť domov i keď k tomu sa ešte dostaneme) je dôležitá komunikácia a tolerancia. Domov by mal byť miestom kde sa nebojíte povoliť opasok po výdatnom obede, kde otvárate zhrozenému poštárovi dvere v ružovom pyžame s bahennou maskou na tvári, priestor kde sa nebojíte byť sám sebou.
Kto tvorí domov?

S domovom je to ako s rodinou, nikto vám nemôže prikázať kto bude ju bude tvoriť -samozrejme je tu vždy vaša biologická rodina- tú si nevyberiete. Rodinou môžu byť vaši kamaráti, sused, učiteľ… Vnímanie tejto stránky spoločnosti je vecou staromódnou.

Čo tvorí domov?

Je všeobecne známe,že viazať sa k materiálnym veciam nemá zmysel- sú pominuteľné navyše už v úvode som napísala, že LEN veci netvoria domov. Napriek tomu je príjemné mať okolo seba pekné veci, veci,ktoré majú pre nás osobitý význam. Nemusí to byť socha slona v životnej veľkosti z Indie alebo obraz Van Gogha, stačí svadobná fotka pri posteli alebo neidentifikovateľný výtvor vašej malej ratolesti.

otázka

Kde je domov?

Je to zvláštne no cítiť sa ako doma môžete cítiť kdekoľvek: v škole, v prírode dokonca aj v obchodnom centre.
Prečo potrebujeme domov?
Otázky,ktorú kladie väčšina malých detí – PREČO?

Veľmi dôležitá otázka, každý potrebuje miesto kde sa cíti milovaný a chcený, často to však nie je náš rodný dom dokonca ani krajina kde bývame. Ak sa cítite doma v Andalúzii napriek tomu,že ste sa narodili na Slovensku tak nech !
Zodpovedali sme si 5 základných otázok, no posledná je najťažšia- máte VY domov ?

Dom je tam kde ho postavíte,domov tam kde ho vytvoríte.