Nezařazené

Microsoft, potrebný partner pre školy a žiakov

Veľa žiakov sa teší výúčbe a hodinám, ktoré sú spojené s modernejšou technikou, internetom a počítačom. Výučba týmto štýlom predsa deti zabaví viac, pričom sa touto formou môžu naučiť zručnostiam, ktoré sa stávajú pre túto dobu potrebnými. Vlastne nemusia zostať len pri základoch. Ak vyštudujú, zrejme by radi využili niektorú z dnešných moderných a lákavých pozícií, ktoré si žiadajú prácu s počítačom. Programátori, I.T. pracovníci, tieto pozície dnes existujú a obsadzujú ich hlavne mladí ľudia. A to som nespomenul, že cez internet vlastne môžu nájsť množstvo potrebných informácií potrebných k výučbe. Všetko v graficky pútavej a prehľadnej podobe.
multimediálne aplikace
Školy, ich riaditelia a pedagógovia majú možnosť kontaktovať priamo firmu Microsoft, ktorá im môže za výhodnejšiu cenu poslať viac kusov novších počítačov, ktoré disponujú aktuálnym operačným systémom Windows 10 a sú navrhnuté k dokonalej výučbe žiakov. 
Možno ani nie je nutné spomenúť, že Microsoft rovnako tak ponúka i balík svojho softvéru, ktorý má dnes využitie v podstate všade, kde sa pracuje s počítačmi. Dokonca zručnosť v určitých takýchto softvéroch vyžadujú i mnohí zamestnávatelia, už takmer ako samozrejmosť. Minimálne zručnosť, ktorú žiakom poskytne základný softvér ako napríklad Microsoft Word. Ale každopádne sa objednáva priamo balík s ďalším, pre budúce vzdelanie a využitie potrebným softvérom.
•         Teda balíček Microsoftu pre školy obsahuje Word, Excel, Power Point, či One Note. Balíček má názov Office 365.
zväčšovacie sklo

Za zmienku ale určite stojí softvér, ktorý žiakov určite zaujme, pričom podnecuje ich kreativitu, tvorivosť a počítačovú zručnosť. Možno v triede objavíte budúcich tvorcov. V žiakoch to treba objaviť, kým sú ešte mladí a hľadajú svoje silné stránky. Predsa k tomu by mali školy slúžiť predovšetkým. No nie? K tomu veľkou mierou pomôžu relatívne nové programy ako napríklad Paint 3D, Minecraft Eucation Edition, Lego Education Wedo, či Power Point Quick Starter.