Nezařazené

Nechajte svoj domov napáchnuť Vianocami


Hovoríte si, že nepatríte k typom, ktoré radi vypekajú, alebo ozdobujú svoj byt rôznymi gýčmi? Mali by ste to zmeniť aspoň raz v roku. Vianoce totiž nerobia iba darčeky a kruh rodiny. Váš domov nimi musí doslova napáchnuť!

výzdoba
 
Nech trvajú okamih
 
V obchodných centrách Vianoce začínajú už koncom októbra. Ak tento sviatok nadovšetko milujete, nepokazte si to aj doma. S výzdobou, pečením a vianočnými hudobnými hitmi, začnite najskôr začiatkom decembra. Vianoce sú tak vzácne práve kvôli ich krátkemu trvaniu. Ak ich trvanie predĺžite na tri mesiace, pri štedrovečernom stole, budete túžiť skôr po rozkvitnutých snežienkach, ako po ozdobenom stromčeku.
 
Medovníky, perníky, perníčky a medovníčky
 
Nebudeme sa zaoberať rozdielom medzi perníkmi a medovníkmi. Existuje totižto množstvo názorov, druhov a rozdielov. Dôležité je, že sa väčšine z nás, pri ktoromkoľvek z týchto pomenovaní vybavia Vianoce. Môže za to neopakovateľná vôňa škorice, medu a klinčekov. Ak chcete aby rozvoňali celý byt, či dom, upečte si vlastné.
S  pečením nemusíte začínať už mesiac pred štedrým dňom. Mäkké budú ak dodržíte tri základné veci,
 
Tajomstvo mäkkých medovníkov

  1. TUK- nešetrite s ním!
  2. CUKOR- naopak, ak to s cukrom preženiete medovníčky stvrdnú. Dôležitý je tiež pomer cukru a tuku. Platí, že čím viac cukru- tým viac tuku.
  3. NESPEČTE ICH- správny medovník musí byť hnedý. To áno, ale nie spečený. V rúre ich nechajte 5, maximálne však 10 minút.

 cukroví

Nalaďte sa
 
Neviete sa pri pracovných povinnostiach správne naladiť na vianočné sviatky? Tak ako na veľkú noc ozdobujeme kraslice sami, to môžeme urobiť aj na Vianoce. Vyrobte si vlastné ozdoby na stromček, ikebanu, veniec, dekoráciu na stôl. Pri samotnej tvorbe sa vám tie sviatky do hlavy vryjú určite samé. Darčeky pre kamarátov a blízkych môžete taktiež vyrobiť sami. Aj keď tie predvianočné nakupovanie, k tomuto sviatku, už nejako prischli.
 
Naučte sa ich mať opäť radi
 
Pamätáte si ešte na detstvo? Vtedy boli Vianoce zázrakom asi pre každého. Avšak časom nás nejako začali nudiť. Dokonca sme ich začali vnímať ako povinnú jazdu. Skúste sa na nich pozrieť detskými očami a podľa toho si zariaďte aj svoje bývanie. Každý má určite aspoň jednu spomienku, vec, dekoráciu, alebo vôňu, pri ktorej sa v svojej mysli ocitne pri štedrovečernom stole v kruhu rodiny.