Nezařazené

Učenie angličtiny prostredníctvom filmov a televíznych relácií

  1. Študujte a bavte sa súčasne

Sledovanie filmov a televíznych relácií v origináli bude pre vás dobrým motívom, pretože môžete sledovať vzrušujúce videá medzi čítaním a monotónnymi cvičeniami. Navyše dostanete jedinečnú príležitosť vidieť novú distribúciu filmu alebo nasledujúcu sezónu seriálu pred niekým iným. Nie je žiadnym tajomstvom, že preklad nie je vždy presný a zmení sa niektoré anglické slová a výrazy.

film
 

  1. Budete rozvíjať schopnosti vnímania anglického jazyka počúvaním

Sledovanie videí v angličtine je jedným z najlepších spôsobov, ako vychovávať anglické vnímanie. Ak na začiatku bude ťažké pochopiť to, čo hovoria postavy videa, použite titulky. Ak zaplatíte aspoň 15-20 minút denne (môžete rozdeliť video na úryvky), po 2-3 mesiacoch začnete chápať frázy postáv bez titulkov. Takže výučba angličtiny z televíznych programov a filmov pomáha zvyknúť si na rôzne akcenty a intonácie.
 

  1. Zvyšujete svoju slovnú zásobu

Počas sledovania televízneho seriálu alebo filmu môžete výrazne rozšíriť svoj slovník. Budete mať možnosť odhadnúť význam mnohých slov z kontextu – uvidíte v akej situácii používajú postávy videa určité výrazy.
 

  1. Naučíte sa frázové slovesá, idiomy, hovorové formy slov a slang

Postávy vo svojom prejave používajú hovorové formy slov, frázové slovesá a slangové slová. Preto ak chcete chápať anglicky hovoriacich ľudí v každodennom živote, odporúčame vám sledovať filmy a televízne relácie.
 

  1. Naučíte sa správnej výslovnosti

Pri sledovaní videa počúvate, ako zaznie živý reč: aké intonácie, logické pauzy a zdôrazňuje herci používajú. Postupne začnete nevedome kopírovať reč hovoriacich rodených hovorcov, používať nejaké frázy, držať sa svojho tempa prejavu, intonácie atď.

americké knihy
 

  1. Naučíte sa porozumieť humoru rodených hovorcov

Musíte súhlasiť s tým, ako sa niekedy zdá, že sa nám zdá zvláštny a nepochopiteľný anglický humor, pretože značná časť vtipov je založená na hre na slovách. Ak sa chcete oboznámiť s humorom Britov alebo Američanov, pozrite sa na dobré komédie, ako napríklad sérial „Friends“.