Nezařazené

O vzťah sa treba starať

Ženy i muži idú do vzťahu s tým, že bude na celý život. Samozrejme, že každý chce, aby ten pekný pocit „zaláskovania“ trval čo najdlhšie. Je ale jasné, že pokiaľ sa o vzťah nestaráme, príde každodenná rutina a vzťah takpovediac zovšednie a potom už stačí len málo a dvaja ľudia, ktorí sa predtým milovali, si dnes nevedia prísť na meno. Hlavne ženy dokážu voči svojmu partnerovi viesť rôzne „vojny“, ktoré v konečnom dôsledku nestoja za to a vedú k nedorozumeniam a nakoniec častokrát i k ukončeniu vzťahu. Čo by si teda ženy mali vziať k srdcu, aby svojich partnerov neodplašili?

láska

·         vyjadrite sa – muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Aj to sa hovorí v súvislosti s tým že si tieto pohlavia niekedy nerozumejú. Hlavne muži nevedia čítať myšlienky svojich partneriek. Preto ak má jeden či druhý niečo na srdci, mali by si sadnúť a v kľude sa o probléme porozprávať. Tvoriace sa dusno nikomu nepomôže a len zhoršuje atmosféru vo vzťahu.

·         pozrieť sa na veci aj jeho očami – to by malo fungovať samozrejme aj z druhej strany. Partneri sa lepšie dokážu pochopiť, ak sa „vžijú“ do situácie z pohľadu toho druhého.
·         nevyčítať – neustále vyčítanie a ukazovanie na chyby partnera k ničomu nevedie. Ak ideme do vzťahu, tak s tým, že človeka berieme takého, aký je a nie je na mieste snažiť sa stoj čo stoj ho zmeniť. Partneri by mali vedieť vyjadriť svoje pocity, ale tak, aby sme druhému neublížili a neurazili ho.

·         obnovujte svoj vzťah – snažiť sa byť pozorným voči partnerke by nemalo byť len doménou muža. I žena by mala partnerovi ukázať, že jej na ňom záleží a z času na čas ho prekvapiť nejakým darčekom či milou pozornosťou, alebo len esemeskou, že na neho myslíte. Ak si budete preukazovať, že aj počas obyčajných dní, kedy máte plnú hlavu práce a s ňou spojených starostí na neho myslíte, určite váš vzťah nezapadne prachom.

pár

·         choďte na rande – randenie nemusí byť len pre mladých, ktorí spolu „chodia“. Aj napriek tomu, že už spolu žijete či máte deti, môžete si raz za čas dovoliť vybehnúť spolu do kina či na večeru, alebo len na romantickú prechádzku vo dvojici a zaspomínať si na to, aké to bolo pekné na začiatku vzťahu.
O vzťah sa treba starať, či už ide o muža alebo ženu. Určite stojí za to popracovať na tom, aby láska nezanikla a vzťah nezovšednel.