Nezařazené

Úsmevom ku zdravšiemu životu


Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa zubára s vŕtačkou v ruke boja ako čert kríža, určite nezanedbávajte vašu ústnu hygienu. Existuje množstvo produktov, ktoré vám pomôžu zabojovať proti nepríjemným problémom zubov a váš úsmev bude hneď úprimnejší!

zuby

Pravidelná ústna hygiena
Asi najdôležitejším pravidlom v dodržiavaní ústnej hygieny je pravidelnosť. Čistíte si zuby aspoň 2x denne? Najlepšie by bolo po každom jedle, ale keďže nie vždy je to možné, majte pri sebe vždy balíček žuvačiek. Ďalšou dôležitou pomôckou, na ktorú mnoho ľudí zabúda je zubná niť! Každý večer pri čistení zubov ju použite. V medzi zubných priestoroch sa usádzajú zvyšky jedál, ktoré spôsobujú ich následnú kazivosť a ďalšie nepríjemné problémy.

sklovina

Kokosový olej
Počuli ste už o zázraku menom kokosový olej? Je to výborný pomocník nie len v kuchyni, ale aj v kráse. Kokosový olej je veľmi zdravý na zuby. Môžete si ich nim umývať, potierať, dokonca je aj výbornou náhradou za drahé nešetrné ústne vody, pretože je vysoko antibakteriálny a má bieliace účinky. Raz denne si vložte lyžicu oleja do úst a vyplachujte si ním ústa 10-15 minút. Nezabudnite olej vždy vypľuť, pretože a keď je jedlý a zdravý v tomto z vašich úst sa nachádza množstvo baktérií.

umyté vlasy

Pomôcka z lekárne
Počuli ste už o produkte Elmex Gelée? Je to gél na zuby, ktorý je odporúčaný zubnými lekármi a vyhral cenu roku za najlepší produkt dokonca už niekoľko krát. Je výborný na prevenciu pred vznikom kazu, obnovuje a spevňuje zubnú sklovinu, dokonca dokáže „stopnúť“ menší rozširujúci sa zubný kaz. Vaše zuby budú po ňom celkovo čistejšie, čím vám zaručuje lepší pocit z vašej ústnej hygieny. Používa sa raz do týždňa, najlepšie večer a to tak, že si ním umyjete zuby po klasickej hygiene, čiže potom ako si ich vyčistíte pastou a kefkou. Je síce o niečo drahší, ale dlho vám vydrží a do kvality sa predsa oplatí investovať. Takže smelo za krásnym chrupom!