Dovolenka

Svetový jazyk od malička

Cudzí jazyk je v dnešnej dobe veľmi potrebný. Ja som to zistili až pri zháňaní si práce. Nie je jednoduché si nájsť prácu, keď neovládate dobre cudzí jazyk. Na komunikatívnej úrovni alebo ho možno aj ovládate celkom obstojne, ale neveríte si, tak váhate s odpoveďami. Potom to vyzerá ako keby ste nevedeli hovoriť cudzím jazykom. Angličtina alebo nemčina sa vám určite zíde pri hľadaní si práce, ale aj pri iných bežných činnostiach. Napríklad také aplikácie sú väčšinou len v cudzom jazyku a vy musíte zistiť ako ich ovládať, keď ich chcete používať.polička anglická vlajka
Naučiť sa hovoriť cudzím jazykom chce vytrvalosť a aj trochu talentu. Niekto sa môže celý život drviť slovíčka a aj napriek tomu si nebude vedieť v istých situáciách poradiť, keď príde do inej krajiny. Najlepšie je učiť sa cudzí jazyk od malička alebo priamo v danej krajine, kde sa cudzím jazykom rozpráva. Tam jednoducho nemáte na výber. Ste hodený do vody a musíte sa naučiť rozprávať cudzím jazykom, aby vám porozumeli.
Od malička môžu svoje deti učiť cudzí jazyk ich rodičia. Či už sa s nimi budú rozprávať po anglicky alebo po nemecky, prípadne takým jazykom, aký by chceli, aby používali alebo im pustia videá, či rozprávky v cudzom jazyku.žena sa učí Malé dieťa nasáva ako špongia všetko, čo sa mu povie. V prvých rokoch svojho života nielenže najrýchlejšie rastie, ale sa aj najrýchlejšie učí. Všetko, čo mu poviete vníma, hoci priamo na to nereaguje. Malé deti majú dar, že vedia všetko precítiť a vyhodnotiť. Verte mi, že z vašich slov alebo z počúvania angličtiny pochytia veľa. Nikdy to nie je na škodu, aby vedeli rozprávať iným jazykom. Zíde sa im to. Možno nebudú až tak talentovaný, ale takouto nenútenou formou sa naučia viac ako v škole, kde sa im bude podsúvať väčšinou len gramatika, ktorá im nezaručí, že sa budú vedieť naozaj dohovoriť. Veď ani na Slovensku nehovoria všetci dobre gramaticky.