Elektro

Google presunul technologický inkubátor Jigsaw

Materská firma Google Alphabet presunula svoj inkubátor technológie Jigsaw pod správou spoločnosti Google. Je to prvá bývalá firma, ktorá sa v rámci spoločnosti Google presunula, odkedy Sergej Brin a Larry Page v decembri odstúpili zo svojich riadiacich funkcií. Keďže tieto dve skupiny boli v roku 2015 pozadu za vytvorením abecedy, informácie naznačujú, že to môže byť znakom toho, že abeceda prežila svoju užitočnosť ako holdingová firma.Google nadpis.png
Jigsaw, predtým nazývaný GO Ideas, bol zameraný na problémy zabezpečenia online, ako je obťažovanie a dezinformácie. Keď firma zmenila názov z GO Ideas na Jigsaw a opätovne ho zmenila z myšlienkového webového a politického tanku na technologický inkubátor, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti GO Eric Schmidt povedal, že „bude riešiť najťažšie geopolitické výzvy, od boja proti násilnému extrémizmu až po marenie online“. Cenzúra zameraná na zmiernenie hrozieb spojených s digitálnymi útokmi. „Minulý týždeň firma Jigsaw predstavila nový nástroj Assembler, ktorého cieľom je pomôcť novinárom ľahšie odhaliť hlboké falošné snímky a obrázky, na ktoré sa ukázal lekár.Google logo.jpg
Generálny riaditeľ Jigsaw Jared Cohen je stále so firmou, ktorá bude aj naďalej existovať ako nezávislý subjekt v rámci firmy GO. Zatiaľ čo gigantická organizácia potvrdila, že firma JS bola oficiálne pod gigantom, nevyjadrila by sa k budúcnosti abecedy.
V posledných dvoch rokoch boli pod záštitou giganta boli presunuté dve ďalšie bývalé organizácie abecedy: domáce inteligentné zariadenie Nest sa k gigantu pripojila v roku 2018 po troch rokoch ako dcérska firma abecedy a firme Cronysecurity Chronicle bola minulý rok zložená späť do firmy GO.
Skladačka bola zaradená do „iných stávok“ vo výkaze ziskov podľa AB, ktorá zahŕňa aj autonómnu divíziu vozidiel Waymo a AI DeepMind Technologies. Tržby v segmente „ostatné stávky“ boli v správe o výnosoch za 4. v AB poradí 172 miliónov dolárov.