Elektro

Retro hudobné prehrávače a ich sympatické, ale aj funkčné stránky

Nejedna, v podstate takmer každá vec či produkt podlieha módnym trendom, pričom si užije svoje roky slávy, no a následne sa akosi stráca prívalom zasa modernejších prevedení a technológií. Rozhodne sa tak tieto trendy týkajú aj elektroniky, no paradoxom dnešnej doby je najmä fakt, že populárnym sa najmä v tomto odvetví stávajú tzv. retro produkty.

retro

  • Špecifickou pre tieto produkty je predovšetkým dizajnová zastaranosť, ktorá je však istým spôsobom sympatická a cool, no samozrejme z pohľadu funkcií a technológií ide vo viacerých prípadoch o produkt prispôsobený požiadavkám dnešnej doby.

Móda sa tak najmä v prípade elektroniky ľúbi opakovať, respektíve skôr vracať v novom šate. A pri tejto téme si pravdepodobne viacerí vybavíme trend, ktorý sa týka najmä hudobných prehrávačov či už gramofónov, kazeťákov, klasických playerov alebo rádií.
Hlavne retrorádiá môžu plniť viac-menej skôr vizuálnu funkciu dizajnového doplnku, avšak určite im musíme pripísať aj praktickú stránku. Prakticky môžeme vravieť o zastarano pôsobiacom vonkajšom prevedení, ktoré však dýcha určitou serióznosťou a samozrejme nepoškodenou novotou, pričom vo vnútri by sme našli prekvapivo kvalitné a moderné komponenty. Môžete si tak vychutnať atmosféru 60-tych, 70-tych rokov a pritom netrpieť nedostatočnou kvalitou či kvalitatívnym poškodením naprieč rokmi. Tieto rádiá sú ľahké na prenos a hlavne by mali disponovať vstupom pre USB disk či SD karty pre možnosť počúvať vlastné MP3 súbory.

rádio

Zaujímavo a tentorkát nielen z dizajnovej, ale aj funkčnej stránky pôsobia moderné gramofóny, ktoré vám dokážu bez problémov prehrať LP (doteraz považované za najkvalitnejšie nosiče), ale takisto disponujú otvorom k prehrávanie hudby na CD a bomba je, pokiaľ sa k jeho súčasti radí ešte aj kazetová mechanika, pričom vstup na USB a SD už by mal byť samozrejmosťou.