Nezařazené

Využívanie inteligentných náborových platforiem šetrí čas aj peniaze

Problémom pri prijímaní zamestnancov je, že úsilie o nábor je drahé. Dĺžka času potrebná na obsadenie pozície je 36 dní. Nájdenie priamej náhrady zamestnanca môže znamenať náklady na nábor zamestnancov až o 50% až 60% ročnej mzdy odchádzajúcej osoby.

vývojář

Veľké dátové a náborové technológie
Ak chcete nájsť najlepších ľudí pre kľúčové pozície zahŕňajúce inovácie, špecifické zručnosti a potenciál vedenia, spoločnosti všetkých veľkostí sa obracajú na náborárov, ktorí využívajú veľké údaje, aby našli perfektný pracovný pomer.
Pre podnikateľov s veľkými dátovými zručnosťami je nábor veľkých údajov sľubným výklenkom, ktorý ešte nedosiahol svoj plný potenciál.

Náborové inteligentné technológie
S ohľadom na iný prístup využívajú inteligentné platformy vhodné algoritmy a údaje v reálnom čase na identifikáciu a nábor špičkových talentov pre organizáciu. Tieto platformy sa často zameriavajú na konkrétne segmenty prijímania zamestnancov v rámci spoločnosti, ako sú napríklad administrátori, vedúci pracovníci alebo odborníci na konkrétne odvetvia.

nábor

Napríklad, spoločnosť The Leader Theory využíva svoje algoritmy na generovanie komplexných talentov a kandidátov na vedenie, ktorí spĺňajú potreby svojho klienta. Systémy spoločnosti sa používajú aj na hodnotenie existujúceho interného talentu klienta. Tento dodatočný krok zaručuje, že navrhovaní žiadatelia sú najvhodnejší pre všetky opatrenia, od firemnej kultúry až po aplikáciu zručností.
Pre podnikateľov s odbornými znalosťami v oblasti počítačovej vedy môže byť možnosť inteligentnej platformy skvelou voľbou pre založenie nového podniku.

Techniky náboru umelej inteligencie (AI)
Podnikatelia a inovátori nájdu vzrušujúce nové aplikácie pre AI v takmer každom odvetví vrátane ľudských zdrojov. Spoločnosti sa obracajú k náborovým pracovníkom so schopnosťami AI, aby riešili rôzne potreby, ako napríklad skríning a užší výber kandidátov či poskytovanie pozitívnych kandidátskych skúseností počas celého procesu prijímania zamestnancov.
Ideálny je príklad spoločnosti, ktorá používa AI na vykonávanie automatizovaného obnovenia screeningu. Generuje sa krátky zoznam kandidátov a AI sa znova použije. Výhody? Proces je ukončený v reálnom čase a s neuveriteľnou presnosťou, čo šetrí čas.