Tovar

Dobré vínko na vašu svadbu

Na žiadnej svadbe http://zena-in.cz/clanek/hodinky-vs-naramky-co-preferujete nemôže chýbať alkohol. keďže ide o veľký deň, mali by ste siahnuť po niečom výnimočnom. A ak hovoríme o víne, tak by ste sa mali naozaj poriadne posnažiť.

šumivé víno

Podľa čoho vyberať

V prvom rade myslite na svojich hostí. Je samozrejme nemožné aby ste dokonale poznali chute svojich svadobčanov. Preto vždy zaobstarajte „z každého rožka troška“. Pripravte niekoľko fliaš červené, bieleho aj ružového. Určite nezabudnite na suché, polosuché, sladké i polosladké vína. Nechceli by ste predsa, aby niektorí z vašich hostí ostali na suchu. Nie je zlé, ak si aspoň zbežne pozisťujete, ktoré z druhov vína, takpovediac „pôjde“ na dračku najviac. Tak budete vedieť, z ktorého je potrebné urobiť najväčšie zásoby.
V prípade, že nemáte v pláne obvolávať všetkých, ktorí na vašu svadbu prídu, počítajte s tým, že najviac ľudí pije víno suché a polosuché.

Určite si dajte záležať na kvalite. Určite nechcete, aby na vás vaši hosti zazerali. Na rozpoznanie nekvalitného vína, totiž nemusíte byť odborníkom. Svadobné víno môžete ozvláštniť aj originálnymi etiketami s vlastným nápisom, alebo fotografiou.

Vyberajte slovenské

Medzi našich najväčších výrobcov a producentov vína patrí J&J Ostrožovič. Ide o rodinnú formu, ktorá sídli v Malej Tŕni. V ich ponuke nájdete vína od výmyslu sveta. Dalo by sa povedať, že táto firma je ozajstnou zárukou kvality. Navyše aj cena ich produktov nie je nesmierne vysoká. Na výber máte vína suché, polosladké, či sladké a taktiež originálne tokajské. Takže ak vaši hostia a aj vy preferujete sladučké vínka, viete kde sa máte obrátiť.

přípitek

Ďalším a taktiež veľmi známym vínom, respektíve značkou je firma Matyšák. Peter Matyšák. Majiteľ spoločnosti spolupracuje s mnohými poprednými pestovateľmi vín na Slovensku. Ich víno je preto tým najlepším, čo na našom trhu nájdete. Vína z tejto produkcie držia mnoho ocenení. Tak napríklad iba v roku 2019 to bolo až trinásť zlatých a dvanásť strieborných medailí.