Nezařazené

Je dobré zobrať si do podnikania aj partnera?

Práca pre seba je jednou z najväčších výhod poradenstva. Je nepochybne skvelé byť vaším vlastným šéfom, stanoviť si vlastný rozvrh, prijímať vlastné rozhodnutia a zodpovedať za vás a len za vás. Ale akonáhle sa podnik skutočne začne valiť, môže byť potrebné zmeniť. Keď sa ocitnete v ťažkostiach s riadením masívnej pracovnej záťaže, je čas aspoň zvážiť vytvorenie partnerstva.
Je pravda, že je to dobrý problém. Ale pokračujte opatrne: Ak sa rozhodnete pre spoluprácu s niekým, chystáte sa dramaticky zmeniť svoj život.
Túto voľbu nikdy neberte na ľahkú váhu. Aj keď si myslíte, že budete dobre spolupracovať s inou osobou, na začiatku vždy rastú bolesti. Akonáhle sú všetky chyby spracované, partnerstvo môže byť naozaj odmenené, ale mohlo by ísť aj opačným smerom.obchodní dohoda.jpg
Momentálne som na vlastnej koži, ale päť rokov som mala partnera. Vzťah je skôr ako manželstvo ako manželstvo samotné. Vy a váš partner sa musíte navzájom dopĺňať, vzájomne si dôverovať, byť schopní robiť rozhodnutia spoločne a dobre komunikovať.
Byť konzultantom sa odlišuje od práce v trvaní 40 hodín týždenne. Budete stráviť veľa času s osobou, a jeho život sa hlboko prelína s vašim.
To znamená, že tu je šesť faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pred vytvorením partnerstva.
Naozaj chápete výhody a nevýhody partnerstva?
Poradenstvo je osamelý obchod, a myšlienka mať partnera odraziť nápady preč a kryt pre vás, ak sa stanete chorými (alebo len chcete ísť na dovolenku), sa môže zdať ako dokonalá odpoveď. Partnerstvo rozširuje vaše obchodné schopnosti, odborné znalosti, zručnosti a skúsenosti. Keď si vezmete partnera, pošlete svetu správu, že osoba, s ktorou ste sa spojili, je prinajmenšom rovnaká – kritická, ak vaši súčasní klienti súhlasia s tým, že táto osoba je pre vás kvalifikovanou náhradou.
Existuje však aj veľa nevýhod. Jednou z najväčších je aj jedna z výhod v závislosti od toho, koľko si ceníte nezávislosti: Musíte s niekým zdieľať rozhodovanie. V závislosti od vašej dohody, každý z vás bude pravdepodobne musieť skontrolovať s ostatnými pred vykonaním zmeny. Tiež budete musieť zdieľať zdroje. To môže byť problém, najmä ak jeden z partnerov vytvára alebo účtuje väčší podiel ako druhý.týmová práce.jpg
Môžete naozaj spolupracovať?
Vrelo odporúčam vytvoriť skúšobný vzťah, aby sa preskúmala pravdepodobnosť úspešného trvalého. Urobte usporiadanie, ktoré vám a vášmu potenciálnemu partnerovi umožní spolupracovať 6 až 12 mesiacov pred tým, ako sa vzťah stane trvalým.
Ako by ste konfigurovali svoje partnerstvo?
Obe strany by sa mali dohodnúť na spôsobe, akým si právne založíte svoje partnerstvo, ako aj na tom, ako budete zaobchádzať s jeho vlastníctvom.
Má váš potenciálny partner správne vlastnosti?
Uistite sa, že potenciálny partner:

  • Zdieľa vaše hodnoty a víziu
  • Je prirodzený podnikateľ
  • Je finančne stabilný
  • Prináša dôveryhodnosť podniku
  • Prináša zručnosti, skúsenosti, zdroje a kontakty na podnikanie
  • Je dobrý v predaji a marketingu
  • Je etický a dôveryhodný
  • Je niekto, koho si vážite a skutočne rád