Nezařazené

Minulosť v prítomnosti

Väčšinou návrhári nechajú potrápiť ich hlavy a svojou genialitou vytvoria najnepravdepodobnejšie kombinácie vzorov, tvarov, látok a máme nový trend na daný rok. Niekedy však siahnu po ľahšej alternatíve a obhliadnu sa do minulosti. A práve vtedy sa začína obľúbená činnosť nás žien. Stačí prehrabať šatník našich mám. In kúsok sa môže skrývať u nás v šatníku a nemusíme ani vytiahnuť päty z domu. Tak z ktorých vecí sa za posledné roky sfúkol prach a opäť zažili svojich pätnásť minút slávy?obchod s oblečením.jpg
Špicaté lodičky
Semišové, hladké, lesklé, vysoké, nízke. Kto by ich nepoznal? A ktorá žena by ich nemala v šatníku? Od roku 2013, kedy sa vrátili na scénu, dominujú v nejednom ženskom outfite. Ich elegancia, štýlovosť a jednoduchosť bola len predzvesť toho, že sa stanú nadčasovým kúskom. Existuje toľko možných variantov, ako ich skombinovať. Či už pôjdeme do klasiky, akou sa stali opätky a sukňa, alebo aj opätky a úzke nohavice, rovnako ich môžeme skombinovať s dotrhanými džínsami, oversized rifľovou bundou, mikinami, športovým oblečením či ponožkami. Jedny kvalitné lodičky, ktoré s hrdosťou nosili aj naše maminy, vedia vyčarovať milióny skvelých kompletov.
Zvonové nohavice
Povedali ste si, že by ste si ich nikdy neobliekli? Ale ako ste ich minulý rok začali opäť vídať na uliciach, tak ste zmenili názor, však? Ani by som sa vám nečudovala. Či už sú rozšírené iba v spodnej časti nohavíc alebo po celej dĺžke s vypasovaným pásom, vedia vyčarovať wow efekt. Sú vhodné na každú príležitosť, s vysokými topánkami alebo s teniskami, s tričkom či blúzkou. Je už len na nás a našej fantázii, ako s nimi naložíme, vždy budú vyzerať výborne.dámská moda.jpg
Celé plavky
Nielen každodenným outfitom vládnu trendy z rokov minulých. Do sezónne nosených kúskov, ako sú napríklad plavky, priniesli svieži vánok zmien celé plavky. Od roku 2014 nesmú chýbať v povinnej výbave na dovolenku a v kufri sú ruka v ruke s dvojdielnymi plavkami. Nemusíme sa obávať toho, že všetky by sme mali na pláži, pri vode alebo na kúpalisku nestarnúce červené „baywatchovské“ plavky. Na trhu si môžeme vyberať z množstva farieb, strihov a látok. I keď, tým kultovým červeným sa aj tak nič nevyrovná a na každej žene vyzerajú božsky.
Menčester
Opäť niečo, čo by sme si na seba nikdy nedali. Alebo nie? Tento materiál vstúpil do našich životov opäť v roku 2017 a buď ho milujeme, alebo nenávidíme. Ak ste v prvej skupine, nemáte sa za čo hanbiť. Ak si oblečieme napríklad ružové nohavice z menčestru a k tomu budú ešte rozšírené, otočí sa za nami nejedno očko. Tento, na prvý pohľad možno nepríjemný materiál, vyzerá na postave neskutočne dobre a ozvláštni aj to najnudnejšie tričko. Nemusíme sa teda báť spýtať mamy či nemá odložený nejaký takýto kúsok a nosiť ho môžeme so vztýčenou hlavou.