Ženy

SLOVAKIA RING bude hostiteľom pretekov MAXX Formula spolu s legendárnymi monopostami F1

Začiatkom júla, konkrétne počas víkendu 6.a7., sa predstavia monoposty niekoľkých kategórií spolu s Formulou 1 na prvom permanentnom okruhu Slovenska Slovakia Ringu. Bude to víkend, kedy sa uskutočnia Majstrovstvá Európy pretekov ťahačov na okruhu (FIA ETRC), kde sa v súbojoch stretnú tieto obry a okrem nich sa ukážu aj skvosty kráľovnej motoristického športu.

formule
 
Víkend plný lahôdok
Tento program bude súčasťou víkendu OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA FIA ETRC a ten zahŕňa aj novinku v európskom seriáliMAXX Formula, ktorý ponúkne súťaže monopostov rôznych kategórií. Môžete si vychutnať aj pohľad na tieto monoposty zo slávnej éry osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia a tiež zo začiatku nového milénia. Predstaví sa Formula 1 spolu s ďalšími kategóriami ako je GP2, Indy Car, F3000, Formula Renault 3.5 a aj SuperLeague Formula.
 
Najvýkonnejšie stroje na Slovensku
Na okruh Slovakia Ring sa po prvýkrát v histórii postavia tieto legendy, ktorých neopakovateľný zvuk motorov V8, V10 i V12 potešia srdce a ucho nejedného fanúšika. Patria medzi najvýkonnejšie stroje a dokážu to, čo sa od Formuly 1 očakáva: technologickú dokonalosť, zvuk a dravé súboje. Slovenské publikum malo doma možnosť vidieť Formulu1 už v roku 2015, keď sa konala exhibícia, ktorá bola súčasťou Veľkej ceny SR. Počas uplynulého víkendu sa uskutočnila úspešná premiéra FIA WTCR v Holandsku na okruhu Zandvoort. Diváci sa určite potešia možnosti odfotiť sa pri týchto legendárnych automobiloch priamo v paddocku, bude to však súčasťou zakúpenej vstupenky na celý víkend ostrých pretekárskych ťahačov FIA ETRC.

okruh
 
Fascinujúci zážitok
Zo Slovakia Ringu sa štvordielny seriál  presunie na okruh Zolder v Belgicku a potom na Dijon vo Francúzsku, ktoré kedysi hostili tak ako Zandvoort aj Veľké ceny F1. Fanúšikovia ohlušujúcich a rýchlych áut by si štart pretekov Maxx Formula nemali nechať ujsť, určite to pre nich bude fantastický zážitok.