Internet

Tumblr porno mizne, jediným spôsobom, ako udržať viditeľné príspevky je odvolať sa

Média zobrazujúce sexuálne akty, odhalené genitálie a bradavky „prezentujúce ženy“ sa skryjú. Všetky príspevky, ktoré sú v súčasnosti označené ako explicitné sa pred zobrazením skryjú. V nasledujúcich týždňoch označia aj obsah pre dospelých. Automatizované nástroje budú presnejšie pri výbere toho, čo sa považuje za explicitné.Internetové stránky.jpg
Aj napriek smútku a strate používateľov Tumblr si za zmenami stoja. Bude to pomalý proces, ktorý zahŕňa označenie desiatok miliárk GIF, videí a fotografií.
Mnoho používateľov kritizovalo rozhodnutie Tumblra považovať bradavky žien za explicitné, zatiaľ čo bradavky mužov sú stále v poriadku. V prípade osôb, ktoré nie sú binárnymi, rodovými alebo transrodovými jedincami, by bolo mätúce, ak by sa čiara vyznačila na bradavkách, ktoré sa považujú za explicitné.
Keď Tumblr pôvodne ohlásil zákaz, používatelia okamžite mohli vidieť neškodné príspevky korytnačiek, psov, bábik, ktoré boli označené ako explicitné. Fotografie obsahujúce kúsok kože v pančuchách, ako napríklad na priehliadke Fashion Week, boli tiež označené, napriek tomu, že sa nehodia k definícii obsahu pre dospelých. To, či sú príspevky dnes skryté, závisí od toho, či boli odvolania používateľov spracované včas.Obsah pre dospelých.jpg
Môže byť problém pre populárnejšie staršie účty, ktoré nemusia mať nikoho, kto by ich monitoroval, aby sa odvolal na príliš agresívne umiernenie.
Označený obsah bude skrytý, ale nebude odstránený. To umožní odvolať sa proti príspevkom aj po ich odstránení z verejného pohľadu. Automatizované nástroje budú časom múdrejšie, takže aj keď bude roztomilá fotka psa cenzurovaná alebo skrytá, nástroje by sa mali naučiť lepšie rozpoznať obsah.
Bradavky by sa mali zobrazovať pri potvrdení pohlavia, pri dojčení, post-mastektómie a iných zdravotných situáciách. Nahota na sochách a ilustrácie sú povolené. Používatelia sa však budú musieť odvoliť, ak sú ich príspevky nesprávne klasifikované alebo zostanú skryté.