Nezvyčajná dovolenka na Bahrajne

Bahrajn je ostrov nachádzajúci sa neďaleko Saudskej Arábie a Kataru. Hlavným mestom je Manama a platby uskutočníte v bahrajnskom dinári. V minulosti bol veľmi bohatou krajinou, zatiaľ čo Dubaj bol len akousi dedinkou. Ako sa vraví na každého raz príde mráz, a tak v štáte začala klesať produkcia ropy, ktorá bola predtým už desiatky rokov obrovská. Produkcia sa dostala až na hranicu, že nedokáže pokryť ani vlastnú spotrebu. Stále však je veľmi bohatý štát.

bazén
 
Takisto ako do iných krajín v tejto oblasti, tak aj do tejto sa neoplatí vycestovať v letných mesiacoch. Teploty už v januári dosahujú príjemných 20 stupňov. Pre návštevu si preto vyberte jesenné a zimné mesiace. Keďže je to ostrovný štát dostanete sa sem iba letecky. Na prepravu v meste využite taxíky. Taxíky väčšinou nemajú taxameter, preto sa nebojte zjednávať z ceny.
 
Ak vás čo i len trochu zaujíma život iných národností neváhajte sa prísť pozrieť. Ostrov môže na prvý pohľad pôsobiť chudobne a špinavo. Je však obzvlášť luxusný a nachádza sa tu množstvo zaujímavostí, ktoré by mal človek vidieť.

bahrajn
 
Najviac turistov navštevuje Bahrajn práve kvôli pretekom Formuly 1, ktoré sa tu každý rok konajú. Určite je to nezabudnuteľný zážitok pre nadšencov motokár a rýchlych jázd.
 
Zhruba polhodinu od Manamy, na púšti, rastie takzvaný Strom života. Legenda hovorí, že už storočia prežíva bez akejkoľvek vody. Respektíve sa nachádza uprostred púšte bez hocijakej známky vegetácie v okolí. Rastie tu už 400 rokov a zdroj vody je ľuďom stále neznámy. Vraj má akúsi nadprirodzenú silu.
 
Ďalším zaujímavým miestom je prírodná rezervácia Al Areen Wildlife Park. Nájdete v nej aj zviera, ktoré je symbolom a národným zvieraťom pre krajinu. Je to rovnorožec arabský zvaný aj oryx. V našom ponímaní pripomína gazelu s dlhými, rovnými rohami. Podľa mýtu stratila jedna gazela roh čo vyvolalo prvú zmienku o jednorožcoch. Môžete sa rezerváciou samovoľne prechádzať alebo vás po zoo prevezie autobus.
 
dubaj

Pokochať sa môžete aj mrakodrapmi či atypickými kostolmi a mešitami. Určite nezabudnite navštíviť ohromné nákupné centrum City Centre Bahrain. Okrem množstva obchodov sa v ňom nachádza krásna výzdoba typická pre tieto krajiny a obrovské palmy s fontánou.