Bavme sa a hrajme sa

Prebuďte v sebe svoje vnútorné dieťa. Hrajte sa. Obklopte sa hravými ľuďmi. Hrajte sa so svojimi milovanými. Napomáha to vzájomnej náklonnosti v rodine. Je dôležité mať priateľov. Je dôležité hrať sa s deťmi. Oddychujte veselo, zbavte sa negatívnych energií, uvoľnite telo i myseľ.
Dovoľte si hrať sa. Nie na mobile, alebo počítači. Hrať sa s ostatnými. Spoločenské hry. Pri výbere spoločenskej hry je dobré zohľadniť vek hráčov. Na každej hre nájdete odporúčané  vekové rozhranie.
Spomeňte si, ako ste sa hrávali v detstve. Doprajte svojim deťom šťastné chvíle s rodičmi, hrajte sa a bavte sa. Hra je najkrajším dôkazom lásky. Takisto si môžete zlepšiť výkonnosť vášho mozgu, posilniť pamäť. Hry podporujú duševný rast a znižujú riziko vzniku depresie.

figurky

Obľúbené spoločenské hry s deťmi:

 
Asi najskôr si spomenieme na Človeče, nehnevaj sa. Deti túto hru milujú. Zábavná je hra Twister, pri ktorej sa veľa nasmejete. S malými deťmi môžete hrať Pexeso, hru Žížaly, Kloboučku hop.  S väčšími napríklad Aktivity.
Výborné sú vedomostné hry. Veľa sa môžete pri nich naučiť, cvičíte si pamäť, môžete zapojiť i seniorov, hry sú výborné na udržanie mozgu v aktivite, čím znížite riziko demencie.
V obchodoch nájdete nespočetné množstvo  vedomostných hier. Uvediem zopár príkladov:
Poznáš Európu ?, Tipni si, Poznáš svet? , Slovensko, Zem, Vedomostné pexeso, Kvízy do vrecka .

 

herní plán

Hry pre dospelých

 
K niektorým hrám budete potrebovať aj poháriky s alkoholom. Tieto hry čím dlhšie hráte, tým je zábava divokejšia. Napríklad : Človeče napi sa! , alebo hra Mejdan .
Párty alias – ženy proti mužom. Veľmi zábavné. Sú aj šteklivé hry, napríklad Nespútané laškovanie, Fľaša, alebo pikantné hry pre dvojice, pre oživenie intímneho života partnerov, napríklad Nevinné hrátky, Hra o manželstvo, Nikdy nehovor nikdy.
Hra nikdy nie je plytvaním času. Je to spoločné trávenie príjemných chvíľ, zábavy, rodina sa zbližuje a priateľstvá utužujú. Neprestávajte sa hrať. Spolu. S láskou.

RubrikyNezařazené