Tovar

Možné príčiny slabej erekcie

Na jednej strane stačí, ak otvoríme internet a nájdeme stovky článkov, rád, doporučení či blogov na tému problémy s erekciou. Takisto pravidelne vzniká nemalý počet online objednávok v podobe prípravkov na zlepšenie erekcie. Na druhej strane však takmer ani neexistujú prípady, kedy by muži tento svoj problém riešili s niekým z očí do očí a ústne. Maximálne (a žiaľ ojedinele) so svojim lekárom, možno ešte tak so svojou partnerkou, respektíve ženou.
kluk v džínách
Môžeme však povedať, že nie každá forma erektilnej dysfunkcie má totožnú podobu či zdroj. Takisto vždy nemusíme vravieť o komplikovanom či náročnejšom odstránení porúch. Niekedy možno stačí nasledovať isté preventívne kroky a problém postupne odstraňovať zavedením zdravších krokov do nášho života.
Je však na mieste, aby sme si opísali, aké druhy erekcií, respektíve faktory jej vzniku poznáme:
· Reflexná erekciamá fyzický charakter, čiže vzniká fyzickou stimuláciou
· Psychogénna erekcia má pôvod v našich sexuálne orientovaných predstavách, takisto vzniká na základe vizuálnych vnemov
· Nočná erekcia dá o sebe vedieť počas spánku, v noci a mimo nášho priameho vedomia
Žena v posteli, erotické
Z tohto rozdelenia nepriamo vyplýva, že poruchy s erekciou môžu mať buď organickú alebo psychickú príčinu.
Teda buď vravíme o faktore vplyvom telesného ochorenia ako problémy s cievami, srdcom, vysokým krvným tlakom, cukrovkou, nadváhou či obezitou, ktorých vznik môže byť zapríčinený nesprávnou životosprávou, nedostatkom pohybovej aktivity a celkovo pomerne nezdravým životným štýlom.
Alebo je tu druhá a povedzme priamo, že častejšia príčina, a teda psychický faktor, konkrétnejšie pravidelný stres a strata schopnosti sústrediť sa, respektíve koncentrovať. Takisto môžeme vravieť o strate sebadôvery či skrátka psychickej nevyrovnanosti, ktoré sa takisto silným vnemom podpisuje pod opisované poruchy s erekciou, predovšetkým z hľadiska predčasnej ejakulácie, ale nie je vylúčené, že tiež neschopnosťou „postaviť sa“ či vykonať kvalitný styk.